Geri

19 Mayıs Kutlamaları ve Ulaşım Detayları

May 17, 2024

  İSTANBUL ve KOCAELİ’DE ULAŞIM ÜCRETSİZ

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda kişiselleştirilmiş İstanbulkart’ınızla toplu taşıma araçlarında ücretsiz seyahat edebilirsiniz.

  Otobüs ve Metrobüs Seferleri Pazar günü tarifesi ile çalışacaktır.

  *İETT’nin Adalar hatları, Beyoğlu-Taksim Nostaljik Tramvayı, Karaköy-Beyoğlu Tünel, SG-1 Sabiha Gökçen Havalimanı-Kadıköy, SG-2 Sabiha Gökçen Havalimanı-Taksim, 139 Üsküdar-Şile ve 139A Üsküdar-Şile/Ağva VİP hatlarında ücretsiz ulaşım uygulaması geçerli değildir.

  Ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu taşıma, tramvay ve deniz ulaşımında yapılacak seferlerde ücretsiz hizmet sunulacak.

  *Ulaşım Park’a ait Hat 200, Hat 250, Hat 250G ve Hat 700 ücretli bir şekilde hizmet vermeye devam edecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ait toplu taşıma, tramvay ve deniz ulaşımında yapılacak seferler 24 saatliğine ücretsiz olacak.

  MALTEPE’DE 19 MAYIS ŞÖLENİ

  İstanbullular, 13.30’dan itibaren Maltepe Etkinlik Alanı’na giriş yapabilecek. Maltepe’de 17- 18- 19 Mayıs tarihlerinde DJ eşliğinde başlayacak olan etkinliklerde genç katılımcılara VR snowboard, VR kano, playstation, photobooth, bisiklet simülasyonu, teknoloji atölyesi voleybol yarışması, air hockey ve 360 videobooth deneyimleri sunulacak.

  Açık alanda ise refleks oyunu, barfiks challange, bahçe satranç takımı, spor etkinlikleri, langırt masası, masa tenisi, subsoccer, labirent oyunu ve bilek güreşi organizasyonu gerçekleşecek.

  GENÇLER KONSERLERDE BULUŞACAK

  Maltepe’deki etkinlikler kapsamında, ücretsiz konser serileri İstanbulluları bayram coşkusunda buluşturacak. 17 Mayıs’ta Berkay Altunyay, Çağan Şengül, Selin Geçit ve Simge, 18 Mayıs’ta Al’york, Can Koç, Skapova, Pera, Arem Özgüç ve Arman Aydın sahne alacak. 19 Mayıs’ta gündüz DJ performansıyla başlayacak etkinlikler akşam saatlerine kadar sürecek etkinlikler Güneş, Hey Douglas ve Edis konserleri ile devam edecek.

  KONSERLER BİR HAFTA SÜRECEK

  Maltepe Ekinlik Alanı’ndaki bayram coşkusu Gençlik Konserleri ile devam edecek.

  • 21 Mayıs: Emre Fel, Dedublüman
  • 22 Mayıs: M Lisa, Son Feci Bisiklet
  • 23 Mayıs: Mavi, Semicenk
  • 24 Mayıs: Melis Fis, Pinhani
  • 25 Mayıs: Sedef Sebüktekin, Gripin

  KEMERBURGAZ KENT ORMANI’NDA ÜCRETSİZ ETKİNLİKLER

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Kemerburgaz Kent Ormanı’nda da 12.00 – 18.00 saatleri arasında birçok etkinlik ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Selin Karaağaç, Grup Terapi konseri, zumba, dans workshop, kamp ve kampçılık eğitimi, denge yarışması, takım oyunları, festival yiyecekleri gibi etkinlikler LED ekranda F1 Emilia Romagne Grand Prix yayını ile son bulacak.

  “BU MEMLEKET BİZİM” TÜM GÖRKEMİYLE SAHNELENECEK

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın, Cumhuriyetimizin 100. yılına özel hazırladığı, 38. Genç Günler’in kapanış oyunu olarak seyirciyle yeniden buluşacak olan “Bu Memleket Bizim,” 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

  “Cumhuriyetimizin 100. Yılına Saygı…” duygusuyla hazırlanan “Bu Memleket Bizim”, kostümlerinden dekoruna, ışığından metnine, koreografisinden müziklerine, uzun süre hafızalarda etkisini sürdürecek. Oyuncuların bütün mevcuduyla sahnede olduğu bu görkemli oyunda, Milli Mücadele dönemi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu, temel metinlerden yola çıkılarak anlatıldı.

  19 MAYIS’TA ÜCRETSİZ

  Döneme ait bütün materyaller taranarak, araştırma ve dokümantasyonunu dramaturji biriminin üstlendiği “Bu Memleket Bizim,” 19 Mayıs tarihinde 38. Genç Günler’in kapanış oyunu olduğu için ücretsiz seyredilebilecek. Oyunun 20, 21 Mayıs tarihlerindeki gösterimleri ise ücretli olacak.

  Kaynak: ibb.istanbul, iett.istanbul & bursa.com

  Önceki