Geri
Holidays LP

29 Ekim’de toplu taşıma ücretsiz

October 28, 2020

  29 Ekim’de yolcular, İstanbulkart entegrasyonuna dahil tüm toplu taşıma araçlarına kartını okutmak suretiyle ücretsiz binecek.

  29 Ekim’de Hangi Toplu Taşıma Araçları Ücretsiz?

  Ücretsiz yolculuk; İETT, Metrobüs, OTOBÜS AŞ (Havalimanı Otobüsleri Hariç), Özel Halk Otobüsleri, Şehir Hatları Vapurları, Özel Deniz Yolu Toplu Ulaşım Motorları ile Metro İstanbul’un yönettiği Tramvay, Metro, Füniküler, Tünel ve Teleferik hatlarında geçerli olacak.

  Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 29 Ekim 2020 Perşembe günü 00.00-24.00 saatleri arasında Metrobüs ve tüm İETT araçları Cumartesi sefer saatlerine göre hizmet verecek.

  Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programı

  Kutlamalar, saat 19.24’te Haliç Kongre Merkezi’nde başlayacak. İBB Başkanı, İBB ve İBB TV’nin resmi hesaplarından çevrimiçi izlenebilecek program, sırasıyla Haliç Su Perdesi, İBB Saraçhane Binası, Bozdoğan Kemeri ve Kız Kulesi’ndeki ışık şovları ve mapping gösterimleri ile devam edecek.

  Haliç Su Perdesi’nde “Cumhuriyet Cesarettir”, İBB Saraçhane Binası’nda “Cumhuriyet Mücadeledir”, Bozdoğan Kemeri’nde “Cumhuriyet Özgürlüktür” ve Kız Kulesi’nde “Cumhuriyet Gelecektir” başlıklarında gerçekleştirilecek mapping gösterimleri Yetkin Dikiciler’in sesinden dinlenecek.

  Ardından kameraların tekrar Haliç Kongre Merkezi’ne döneceği programda bu sefer “Cumhuriyet Atatürk’tür” teması ile bizleri Atatürk’ün hologramı karşılayacak ve Atatürk’ün kendi sesinden, Nutuk’tan bölümleri okunacak.

  Kapanışını 60 kişilik bir orkestranın 10. Yıl Marşı ile yapacağı programın ışık ve mapping gösterimlerine 20.30 – 21.30 – 22.30 ve 23.30 saatlerinde Haliç Su Perdesi, İBB Saraçhane Binası, Bozdoğan Kemeri ve Kız Kulesi’nde tekrar edilecek.

  4 gün boyunca Kuzguncuk Parkı, Salacak, Ortaköy ve Kabataş sahillerinde gösterilere yer verilecek.

  Ayrıca, Atatürk ve Cumhuriyete giden yolun öyküsünün saygıyla anımsanması için 22 Ekim’de özel bir tiyatro turnesi başlatıldı. Pınar Ayhan’ın Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşam öyküsünü anlatan müzikal belgeseli “Kemâl”in son gösterim tarihi 30 Ekim. Bu süreçte yapıt, sırasıyla Beylikdüzü, Ümraniye, Bakırköy, Sultanbeyli, Sarıyer, Küçükçekmece, Harbiye ve Maltepe’de izleyicilerle buluşuyor.

  Kaynak: ibb.istanbul, iett.istanbul & sozcu.com.tr

  Önceki