Geri

Başkentliler İşe Bisikletle Gidecek

September 16, 2020

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden ve her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen “Avrupa Hareketlilik Haftası” için hazırlıklarını tamamladı.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, 16-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek “Avrupa Hareketlilik Haftası“nda 7 gün sürecek bir dizi etkinlik düzenleyecek. Pandemi nedeniyle çalıştay, eğitim, söyleşi ve seminerlerin online olarak yapılacağı etkinlikler 16 Eylül Çarşamba günü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından haftanın amacını ve kapsamını belirten basın açıklamasıyla başladı.

  BAŞKENTLİLER İŞE BİSİKLETLE GİDECEK

  48 ülkeden iki bin 30 kentin katılacağı Avrupa Hareketlilik Haftası’nın bu yılki teması “Herkes İçin Sıfır Emisyonlu Hareketlilik” olacak. Hafta boyunca sıfır emisyona ve şehir içinde toplu taşıma ile bisiklet  kullanılmasına dikkat çekmek için “Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Çalıştayı“, “Güvenli Bisiklet Sürüşü Eğitimi“, “Ulaşımda Bisiklet Kullanmanın Faydaları” ve “Sağlıklı Adımlar ve Pedallar Söyleşisi” düzenlenecek.

  Başkentli gönüllü bisikletseverler de, 21 Eylül Pazartesi günü “İşe Bisikletle Gidiyorum – Bike To Work” etkinliğiyle iş yerlerine bisikletle gidecekler. Yolda çekecekleri fotoğraf ve kısa videoları “#işebisikletlegidiyorum – #biketowork” hastaglerine gönderecek Başkentli bisikletseverlerin görüntüleri, Büyükşehir Belediyesine ait web sitelerinde, sosyal medya hesaplarında ve kent ekranlarında yayınlanacak.

  Haftanın programı ise şöyle:

  -16 Eylül Çarşamba    “Ankara Büyükşehir Belediyesi Mansur Yavaş’ın Basın Açıklaması”

  -17 Eylül Perşembe    “Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Çalıştayı”

  -18 Eylül Cuma           “Sağlıklı Adımlar ve Pedallar Söyleşisi”

  -19 Eylül Cumartesi    “Güvenli Bisiklet Sürüşü Eğitimi”

  -20 Eylül Pazar           “Ulaşımda Bisiklet Kullanmanın Faydaları”

  -21 Eylül Pazartesi     “İşe Bisikletle Gidiyorum-Bike To Work Etkinliği”

  Avrupa Hareketlilik Haftası ile ilgili detaylı bilgi için https://bisiklet.ego.gov.tr web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

  kaynak:ego.gov.tr

  Siz Yola Çıkın, Gerisini Moovit’e Bırakın!

  Şehrinizdeki tüm toplu taşıma hatlarını Moovit’te “Hatlar” sekmesinde bulabilirsiniz, otobüs, metro, metrobüs, tramvay, vapur… Sık kullandıklarınızı favorilerinize ekleyip, değişikliklerden anında haberdar olabilirsiniz.

  Bunlara da göz atın:

  A noktasından B noktasına nasıl yol tarifi alınır

  Bir hattın detaylarını kontrol et

  Yakındaki Duraklar & Yaklaşan Hatların Varış Saatleri

  Bir Hattın Durumunu Kontrol Et

  *****

  Değişikliklerden etkilenebilecek sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın!

  Önceki