Geri
New Services LP

Bayramda Toplu Taşıma Ücretsiz!

May 31, 2019

  ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, 4-6 HAZİRAN TARİHLERİ ARASINDA OTOBÜS, METRO, ANKARAY VE TELEFERİK İLE ÜCRETSİZ HİZMET VERECEK

  EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARİFE GÜNÜNDEN İTİBAREN MEZARLIKLARA, 3 NOKTADAN OTOBÜS SEFERLERİ DÜZENLEYECEK

  KARŞIYAKA, ORTAKÖY VE SİNCAN MEZARLIKLARI İÇİNDE RİNG SEFERLERİ YAPILACAK

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlilerin, dini ve milli bayramlarını huzur ve güven içinde geçirebilmeleri için her türlü önlemi alırken, EGO Genel Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren toplu taşıma araçları da Ramazan Bayramı’nda ücretsiz hizmet verecek.

  Üç gün sürecek Ramazan bayramı boyunca EGO Otobüsleri, Metro, Ankaray ve Teleferik, Başkentlileri ücretsiz olarak taşıyacak.

  MEZARLIKLARDA RİNG SEFERİ   

  Büyükşehir Belediyesi, Başkent’te mezarlık ziyareti yapmak isteyen vatandaşların yakınlarını rahatlıkla ziyaret edebilmeleri için arife günü dahil olmak üzere bayram süresince kabristanlara da kolaylıkla ulaşım sağlayabilmesi için düzenlemeler yaptı.

  Çimşit Mezarlığı’na gitmek isteyen vatandaşlar için Lale Meydanı’ndan her 30 dakikada bir sefer düzenleyecek olan EGO Genel Müdürlüğü, Karşıyaka Mezarlığı’na gitmek isteyen vatandaşlar için de Hastane Metro İstasyonu’ndan hareket eden “210 Hastane Metro- Karşıyaka Mezarlığı” hattının sefer sayılarını artırdı. Bu hatta gün boyu 15 dakika arayla yolcu taşınacak.

  Ortaköy Mezarlığı’na gitmek isteyenler ise “359 Gökçeyurt-Ortaköy- Kızılcaköy-Mamak- Ulus” hattını kullanabilecek. EGO, Kabristan ziyareti esnasında vatandaşların zorlanmaması için ayrıca Mezarlık içerisinde gün boyu ring servisleri ile hizmet verecek.

  Kaynak: haber.radyotrafikankara.com

  Önceki