Geri
General Updates LP

Bulunmuş Eşyalar Açık Artırmaya Çıkıyor

April 21, 2022

  Laptoplar, cep telefonları, kameralar… Yolcular tarafından, İETT işletmelerine ait otobüs, Metrobüs, Nostaljik Tramvay, Tünel, durak ve istasyonlarda unutulan 3 bin 979 eşya, 31 Mayıs 2022 Salı günü 09.30-12.00 saatleri arasında Karaköy Gar Binasında açık arttırma yöntemiyle satışa çıkarılacak.

  Oyuncaklardan elektronik eşyalara, kıyafetlerden kimlik kartlarına… Her yıl binlerce eşya İETT otobüsleri, duraklar, Nostaljik Tramvay, tarihi Tünel, Metrobüs araçları ve istasyonlarında unutuluyor. İETT Kayıp Eşya Birimi unutulmuş eşyaları sahiplerine ulaştırıyor. Sahipleri bulunamayan eşyalar ise, İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü Bulunmuş Eşya Yönergesi çerçevesinde bulunmuş eşyalar kayıt altına alınıp depolanıyor. Gerekli hallerde imha ediliyor veya hibe ediliyor. Açık artırma ile satış da yönerge çerçevesinde gerçekleştiriliyor.

  Sahibine teslim edilemeyen, sahibi çıkmamış ve muhafaza süreleri dolmuş tüm bulunmuş eşyalar ayrıştırılıyor, kullanılmamış olan giyim eşyası, çanta, kitap, kırtasiye malzemesi ve manifatura gibi eşyalar İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devrediliyor. Sahibine teslim edilemeyen elektronik ve elektrikli eşyalar bekleme süreleri dolduktan sonra ihale komisyonu nezaretinde tüm teknik değerlendirmeleri yapıldıktan sonra açık arttırma ihale usulü ile satışa sunuluyor.

  Bulunmuş eşyalar bu yıl 31 Mayıs Salı günü saat 09.30 ile 12.00 arasında İETT Genel Müdürlüğü’nün Karaköy’de bulunan binasında, Tünel girişinde düzenlenecek müzayede ile yeni sahipleriyle buluşacak.

  BULUNMUŞ EŞYA MÜZAYEDESİ
  Tarih: 31 Mayıs 2022 (Salı)
  Saat: 09:30 – 12:00
  Yer: İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü
  Karaköy Gar Binası (Tünel’in Karaköy Girişi)

  Kaynak: iett.istanbul

  Önceki