Geri
Holidays LP

Cumhuriyet Koşusu Nedeniyle Güzergâh Değişikliği & Kutlama Etkinlikleri

October 27, 2021

  Cumhuriyet Koşusu 29 Ekim 2021 Cuma günü 14.30 – 16.00 saatleri arasında yapılacak. Tarihi yarımadada yapılacak koşu nedeniyle Eminönü’nden geçen hatların güzergâhı değiştirilecek.

  Cumhuriyet Koşusu güzergâhında yer alan Galata Köprüsü, Gümüşpala Caddesi, Reşadiye, Kennedy Caddesi, Gülhane, Alemdağ Caddesi, Bab-ı Hümayun Caddesi, Sultanahmet önü, At Pazarı, Üçler Sokak, Klodfarer Caddesi, Bab-ı Ali Caddesi, Valilik önü, Ankara Caddesi, Reşadiye Caddesi koşu boyunca araç trafiğine kapatılacak.

  Koşu güzergâhını kullanarak toplu taşıma hizmeti sunan otobüs hatlarımız için alternatif güzergahlar belirlendi.

  Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri

  Cumhuriyet’in kuruluşunun 98. yılı İstanbul’da birçok etkinlikle kutlanacak. Etkinlikler kapsamında birçok önemli isim sahne alacak.

  MEYDANLARDA BULUŞULACAK

  İstanbulluları meydanlarda bir araya getirecek etkinliklerde;

  Ziynet Sali, Üsküdar Meydanı’nda

  Patron, Bağcılar Meydanı’nda,

  Yüzyüzeyken Konuşuruz, Kadıköy İskele Meydanı’nda,

  Melike, Şahin Topkapı Şehir Parkı’nda,

  Ezgi Eyüboğlu, Ümraniye Dudullu Metro’da sevenleriyle buluşacak.

  ‘MÜZE GAZHANE’DEN 29 EKİM ÖZEL PROGRAMI

  Müze Gazhane’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda hem çocuklar hem de yetişkinler için özel etkinlikler düzenlenecek. Ülkemizin önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev hayranlarına özel repertuvarını sunacak. Öte yandan 29 Ekim günü 11.00’de özel atölyelerle başlayan etkinlikler; konserler, sergiler ve dans gösterileriyle gün boyu sürecek.

  ‘KÜLTÜR İNSANI ATATÜRK’ SERGİSİ

  Maksem/ Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde “Kültür İnsanı Atatürk” sergisi düzenlenecek. 29 Ekim-21 Kasım 2021 tarihlerinde ziyarete açık olacak sergide; Atatürk’ün hayata geçirdiği devrimlerin, kültür sanat ve eğitim alanlarında yarattığı etkileri, arşivlerde yer alan fotoğraflarla anlatılacak.

  TARİHİ İSTASYONDA ÖZEL SERGİ

  İETT çalışanları tarafından hazırlanan ‘Ata’nın En Büyük Mirası’ 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sergisi Karaköy ve Beyoğlu Tünel istasyonlarında ziyarete açıldı. Sergide Atatürk’ün katıldığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarından tarihi anlar yer alıyor.

  KENAN DOĞULU VE MAHMUT ORHAN SAHNEDE

  Volkswagen Arena’da İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katılımıyla düzenlenecek etkinlikte Kenan Doğulu ve Mahmut Orhan sahne alacak.

  İLÇELERDE NELER OLACAK?

  İstanbul’un ilçelerinde de  Cumhuriyet sevincine büyük küçük herkesin eşlik etmesi için özel etkinlikler düzenlenecek.Etkinliklerden öne çıkanlar şunlar:

  Adalar Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikler kapsamında, bir adadan diğerine fener alayları yapılacak. Kutlamalara özel gerçekleşecek Türk Halk Müziği Konserinde de Atatürk’ün en sevdiği parçalara yer verilecek.

  Ataşehir Belediyesi, 28 Ekim Perşembe saat 20.00’de Niyazi Koyuncu ve Moğollar’ı hayranlarıyla buluşturacak. 29 Ekim’de pop müzik sanatçısı Zeynep Bastık, Cumhuriyet Meydanı’nda konser verecek.

  Avcılar Belediyesi, bayram kutlamalarında Ceza’yı ağırlayacak. İspark Avcılar Meydanı Açık Otoparkı’ndaki konser saat 20.00’de başlayacak.

  Bakırköy Belediyesi, her yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda geleneksel olarak düzenlediği spor şenlikleri programlarına bu sene de devam edecek. Bakırköy Tenis Kulübü iş birliği ile yapılan Atatürk Spor ve Yaşam Köyü Tesislerinde, 28-29 Ekim 2021 tarihleri arasında yaklaşık 400 sporcunun katılacağı “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tenis Turnuvası” düzenlenecek.

  Beylikdüzü Belediyesi, kutlamalar kapsamında sevilen sanatçı Tan Taşçı’yı ağırlayacak. Cumhuriyet Etkinlik Alanı’ndaki konser 21.00’de başlayacak.

  Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde Sertap Erener bir konser verecek. Usta sanatçı, saat 21.00’de Barbaros Meydan’ında Beşiktaşlılarla buluşacak.

  Büyükçekmece Belediyesi, Ece Seçkin’le sevenlerini bir araya getirecek.

  Esenyurt Belediyesi, 29 Ekim kutlamalarında iki konsere ev sahipliği yapacak. Grup Abdal ve Eypio Cumhuriyet Meydanı’nda sahne alacak.

  Kadıköy Belediyesi’ne bağlı Cumhuriyet Bandosu, Kadıköy’ün sokaklarında vereceği konserle gün boyu sokakta olacak. Ayrıca, her yıl olduğu gibi, Suadiye Işıklar’da buluşacak olan Kadıköylüler, saat 19.00’da Cumhuriyet yürüyüşü gerçekleştirecek. Yürüyüş İskele Sokak’ta son bulacak.

  Kartal Belediyesi, Türkiye’nin sevilen sanatçıları; Selda Bağcan, Cem Adrian, Gazapizm ve Haluk Levent’in sahne alacağı konser programıyla kutlamalara devam edecek.

  Küçükçekmece Belediyesi, etkinlikler kapsamında sevilen oyuncu ve ses sanatçısı Şevval Sam’ı ağırlayacak.

  Maltepe Belediyesi, cumhuriyetin 98. yılını Yüksek Sadakat konserinin yanı sıra, geleneksel meşaleli yürüyüşle kutlayacak.

  Sarıyer Belediyesi,  kutlamalar kapsamında gerçekleştireceği etkinlikleri yine bir konserle tamamlayacak. Sevilen Sanatçı Mehmet Erdem en çok dinlenen eserlerini Cumhuriyet’in 98. yılında dinleyicileriyle paylaşacak.

  Şişli Belediyesi, iki gün içerisinde iki sanatçıyla sevenlerini buluşturacak. 28 Ekim’de Mazlum Çimen, 29 Ekim’de Can Bonomo Şişli Belediyesinin ev sahipliğinde sevenleri ile buluşacak.

  Kaynak: iett.istanbul & haber.radyotrafik.com

  Önceki