Geri
Marathon

İSTANBUL’DA HAFTA SONU İKİ ÖNEMLİ SPOR ETKİNLİĞİ VAR

October 23, 2020

  İstanbul’da Cumartesi günü Tarihi Yarımada Bisiklet Turu ve Pazar günü de ‘İstanbul’u Koşuyorum’ Caddebostan Etabı Gazi Koşusu yapılacak.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki SPOR İSTANBUL tarafından bu hafta sonu kentte iki önemli spor organizasyonu gerçekleştirilecek. Tarihi Yarımada Bisiklet Turu ile sporcular, İstanbul’un tarih kokan caddelerinde pedallama şansını yakalayacak. 24 Ekim Cumartesi günü düzenlenecek etkinliğe, sembolik olarak 10 TL ücret karşılığında 18-64 yaş arası bisiklete binebilen herkes kayıt olabilecek. Hafta sonu yapılacak diğer etkinlik de “İstanbul’u Koşuyorum” yarışlarının Caddebostan Etabı Gazi Koşusu olacak. Koşu, 400 İstanbullunun katılımıyla gerçekleştirilecek.

  TARİH İLE İÇ İÇE BİSİKLET TURU

  Tarihi Yarımada Bisiklet turu, Yenikapı Gösteri ve Sanat Merkezi İspark alanı arkasında bulunan İBB İstanbul Bisiklet Evi önünden 24 Ekim Cumartesi saat 09.00’da start alacak. Bisiklet Turu, Yenikapı’dan sahil yolunu takip ederek sırasıyla Kumkapı, Çatladıkapı Geçidi, Sirkeci, Eminönü, Unkapanı istikametinden Balat’a kadar devam edecek. Balat’tan dönüş yapan sporcular geldikleri yönün ters istikametinde Gülhane Parkı sahil girişine kadar gelerek buradan Gülhane Parkı Tramvay Çıkışı, Sultanahmet Meydanı, Ayasofya Camii, Küçük Ayasofya Caddesi, Aksakal Sokak, Kennedy Caddesi, Çatladı Kapı ve Kumkapı istikametini takip ederek başlangıç noktası olan Yenikapı’da sona erecek.

  BAĞDAT CADDESİ’NDE 400 İSTANBULLU

  “İstanbul’u Koşuyorum” etkinliklerinin bu yılki üçüncü yarışı olan ve kontenjan sınırı hızla dolup kapanan Caddebostan Etabı Gazi Koşusu, 25 Ekim Pazar günü gerçekleştirilecek.

  Alınan pandemi önlemleri kapsamında; başlangıç noktasında metrekare başına düşen kişi sayısı ile 3’er kişi 5 saniye arayla start alacak. Bekleme alanındaki düzenlemelerle sosyal mesafe kurallarına uygun ortam oluşturularak sporcuların güvenli bir ortamda yarışı tamamlamaları sağlanacak. Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirilecek yarışta sporcular, başlangıç alanına HES kodlarını göstererek girebilecek ve etkinlik alanına girişten itibaren start verilene kadar maske takmaları zorunlu olacak. Yarış esnasında sporcuların maskelerini çıkarmalarına müsaade edilecek ve bitiş noktasına vardıklarında sporculara maske verilecek.

  Elektronik zamanlama çipleri ile yarış derecelerinin ölçüleceği “İstanbul’u Koşuyorum” Caddebostan Etabı Gazi Koşusu’nda Genel Klasmanda kadınlar ve erkeklerde 1.’ye 1.000 TL, 2.’ye 750 TL ve 3.’ye 500 TL para ödülü verilecek.

  10 KİLOMETRELİK PARKURDA KOŞULACAK

  Isınma hareketleriyle başlayacak olan etkinlikte sporcular, Caddebostan parkında başlayacak, Turab sokaktan dönüş yaparak Bağdat Caddesi’nden geçecek. Ardından Kızıltoprak’tan tekrar dönerek sahil yolundan devam edecek olan yarış başladığı yerde son bulacak.

  TARİHİ YARIMADA BİSİKLET TURU PROGRAMI

  TARİH           : 24 Ekim 2020, Cumartesi

  YER    : Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi İspark alanı arkası, İBB İstanbul Bisiklet Evi

  SAAT : 09.00 – 11.30

  ‘İSTANBUL’U KOŞUYORUM’ CADDEBOSTAN ETABI GAZİ KOŞUSU PROGRAMI

  TARİH           : 25 Ekim 2020, Pazar

  YER    : Caddebostan Etabı Etkinlik Alanı

  SAAT : 09.00 – 11.00

  YOLLAR KAPANACAK MI?

  İBB’nin hafta sonu iki ayrı gün ve yerde düzenleyeceği spor etkinliği sırasında yolların kapanıp kapanmayacağına dair net bir bilgi paylaşılmadı. Ancak etkinlikler sırasında, etkinlik güzergahlarında zaman zaman yol kapamaları yaşanabilir. Ayrıca etkinlik bölgelerine yakın noktalarda trafik yoğunluğu da yaşanabilir.

  Kaynak: haber.radyotrafik.com

  Önceki