Geri
New Services LP

İstanbul’da İETT Hatlarındaki Güzergah Değişiklikleri

February 11, 2021

  Bu hafta İstanbul’da gerçekleşen hat ve güzergah değişikliklerini aşağıda görebilirsiniz.

  Yeni Entegre Hatlar

  • İETT’nin 46H, 52 ve 59B hatları M2 Yenikapı-Hacıosman Metro hattına bağlandı.
  • Her 3 hattaki değişiklik 12 Şubat 2021 Cuma günü itibarıyla uygulanmaya başlanacak.
  • Yeni entegre hatlara M2 Metrosundan yapılan aktarmalar ücretsiz, aksi istikamette metroya yapılan aktarmalar ücretli olacak.

  Tek yönde yaklaşık 27 dakika süren 46H Hürriyet Mahallesi – Beyazıt hattı, sefer verimliliğini artırmak amacıyla M2 Yenikapı-Hacıosman Metro hattına entegre edilerek kısaltıldı. Hattın kodu HM3 şeklinde değiştirildi ve Hürriyet Mahallesi – Şişli Merkez arasında sefer yapacak şekilde planlandı.

  Yolculuk süresi ortalama 5 dakika süren 52 numaralı Konaklar Mahallesi – 4. Levent hattı, paralel ilerleyen M2 Yenikapı-Hacıosman Metro hattına entegre edildi.  Hattın kodu HM2 olarak değiştirildi.

  Yine aynı şekilde, yolculuk süresi 14 dakika olan 59B Levent Basın Sitesi-Şişli hattı da M2 Yenikapı-Hacıosman Metro hattına entegre edildi ve hattın kodu HM4 olarak değiştirildi.

  79E Hattı Tarife Değişikliği

  79E numaralı Kayabaşı Kiptaş/Kayaşehir – Eminönü hattı tek yönde 40 km ve E-5 TEM arasındaki 0-3 bağlantı yolundan ekspres çalışması, ayrıca Başakşehir İlçesi sınırlarından benzer güzergah ile Yenikapı’ya kadar metro ile ulaşım sağlanabilmesi (metro hattına ücretsiz entegre hatlar hizmet vermektedir) nedeniyle 79E hattının tarifesi 2 Tam Biletli olarak güncellenmiştir.

  Hat 12.02.2021 (Cuma) tarihinden itibaren yeni tarifesinde hizmet vermeye başlayacaktır.

  Kaynak: iett.istanbul

   

  Önceki