Geri

İstanbul’da toplam 30 hatta gece ulaşımı başladı!

September 2, 2019

  İstanbul’da 6 metro hattıyla 24 İETT hattında 24 saat ulaşım başladı. Gece ulaşımının saat 00.30-5.30 arasında olacağı bilgisi verildi.

  Metro İstanbul’da 6 hatta hafta sonu ve resmi tatil günlerini kapsayacak şekilde, 20 dakikalık sefer sıklığında “Gece Metrosu” seferlerine başlandı:

  • M1A Yenikapı – Atatürk Havalimanı
  • M1B Yenikapı – Kirazlı
  • M2 Yenikapı – Hacıosman
  • M4 Kadıköy – Tavşantepe
  • M5 Üsküdar – Çekmeköy
  • M6 Levent – Boğaziçi Üniversitesi

  Gece boyunca hizmet veren 24 İETT hattı içinden metro ile entegre olacak hatların 34G Beylikdüzü-Söğütlüçeşme, 11ÜS Sultanbeyli-Üsküdar, 130A Deniz Harp Okulu-Kadıköy, 15F Beykoz-Kadıköy, 25G Sarıyer-Taksim, 40 Rumelifeneri/Garipçe-Taksim, E10 Sabina Gökçen Havalimanı/Kurtköy-Kadıköy, E3 Sabiha Gökçen Havalimanı-4. Levent Metrosu olacağı paylaşıldı.

  İstanbul’da gece çalışan metrolarda istasyonların güvenlik nedeniyle sadece bazı girişleri açık olacak, tüm girişler açık olmayacak. Gece açık istasyon giriş çıkışlarını Metro İstanbul’un hazırladığı bu listede görebilirsiniz.

  GECE METROSU ÜCRETLENDİRMESİ

  30 Ağustos itibari ile başlayan gece metrosunda “Çift Ücret tarifesi” uygulanıyor Gece sefer tarifesinin başlangıcı olan saat 00:30 itibari ile turnikelerden geçiş için kart okuması yaptırıldığında ilgili kartın dahil olduğu tarife üzerinden ÇİFT GEÇİŞ ücreti tahsil edilecek. Sistem sabah 05:30’da gece seferlerinin bitimi ile birlikte normal tarife üzerinden ücret tahsiline dönecek.

  Kaynak: gazeteduvar.com.tr

  Önceki