עוברים לשלם עם Moovit בתחבורה הציבורית

חזרה

Moovit - איתכם גם בפסח 🍷🌸

April 25, 2024

נוסעים יקרים,

לרגל חופשת הפסח אפליקציית Moovit בודקת איך תגיעו לאטרקציות שונות בתחבורה ציבורית.

Moovit, הספקית המובילה לחוויית ניידות כְּשֵירוּת כולל (Mobility as a Service), לה למעלה מ-3 מיליון משתמשים בישראל, בודקת באמצעות פיצ’ר תכנון מסלול איך תוכלו להתנייד לאטרקציות משפחתיות בפסח בתחבורה הציבורית. במסגרת הבדיקה נבחנה הגעה מנקודות מרכזיות ליעדי בילוי שונים וזמני ההגעה אליהם.

באמצעות Moovit תוכלו לתכנן את זמני ההגעה והמסלול שהכי מתאים לכם מנקודת היציאה ועד היעד בשילוב כל סוגי התחבורה הציבורית – אוטובוסים, רכבות, רכבת קלה, הליכה ברגל, קורקינט שיתופי ועוד. 

🌸 ירושלים 

◽ שוק מחנה יהודה הגעה לתחנה מרכזית בירושלים או לתחנת רכבת יצחק נבון מכל מקום בארץ, משם ניתן לקחת את הרכבת הקלה קו מספר 1 ולרדת בתחנת רכבת קלה מחנה יהודה, לאחר מכן יש הליכה של 2 דקות לשוק מחנה יהודה.

◾ סינמטק ירושלים הגעה לתחנה מרכזית בירושלים או לתחנת רכבת יצחק נבון מכל מקום בארץ. למגיעים אל תחנת הרכבת יצחק נבון, מומלץ להמשיך עם נסיעה בקו 97 מתחנת שדרות שז”ר/בנייני האומה ולרדת בתחנת גן הפעמון/דרך בית לחם, ומשם הליכה קצרה של 3 דקות אל הסינמטק.
למי שמעדיף להגיע לתחנה המרכזית בירושלים, מומלץ לקחת מתחנת ת.מרכזית י-ם/יפו את קו 18 עד לתחנת גן הפעמון/דרך בית לחם.

◽ מתחם התחנה הראשונה – הגעה לתחנה מרכזית בירושלים או לתחנת רכבת יצחק נבון מכל מקום בארץ. מת.מרכזית ירושלים/יפו יש לקחת את קו 74 או קו 75 עד לתחנת החאן/דוד רמז, והליכה של 2 דקות ברגל למתחם התחנה.  


🌸 תל אביב

◾ נמל תל אביב ישנם קווי אוטובוסים רבים שיקרבו אתכם לנמל תל אביב. למגיעים מירושלים או מחיפה מומלץ דווקא לנסוע ברכבת אל תחנת רכבת תל אביב האוניברסיטה, ומשם להחליף לקו 2 עד לתחנת דיזינגוף/בן יהודה, ולאחר מכן הליכה של 4 דקות אל נמל תל אביב. למגיעים מאזור המרכז ניתן לקחת קווי אוטובוס שונים לתחנות הירקון/ירמיהו, דיזינגוף/בן יהודה או מסוף רידינג. 

◽ אקספו תל אביב תערוכות רבות ומרהיבות מוצגות באקספו תל אביב בחג הפסח הנוכחי ועל כן מדובר באטרקציה פופולרית. ניתן להגיע מכל מקום בארץ אל תחנת הרכבת תל אביב האוניברסיטה ולצאת אל כיוון מרכז הירידים וללכת כ-5 דקות אל מתחם אקספו תל אביב. אפשרות נוספת היא להגיע באוטובוס אל תחנת גני התערוכה/שד’ רוקח.

◾ נמל יפו – הגעה אל תחנת רכבת תל אביב ההגנה, ומשם ניתן לקחת את קו 13 אל תחנת נמל יפו/יהודה הימית, או את קו 46 לתחנת יהודה מרגוזה/יפת וללכת כ-7 דקות לנמל. 


🌸 דרום

◽ פארק נחל באר שבע – נסיעה ברכבת עד לתחנת רכבת באר שבע מרכז, משם ניתן להחליף לקו 56 ולרדת בתחנת אזור תעשיה עמק שרה, ולאחר מכן ללכת 10 דקות עד להגעה לפארק.  

◾ משק 77 – על מנת להגיע למשק 77, יש להגיע אל תחנת האוטובוס צומת תקומה. ההגעה ניתנת באמצעות קו 353 מת”א, קו 361 מאשקלון, קו 373 מרחובות וקו 55.

◽ צריף בן גוריון – הגעה אל רכבת באר שבע מרכז, משם להחליף לאוטובוס קו מספר 64 או 65 עד לתחנה צריף בן גוריון, משם הליכה של 5 דקות עד הצריף בשדה בוקר. 

◽ לונדע באר שבע – הגעה לתחנת רכבת באר שבע מרכז, ומשם יש לקחת את קו 4 לתחנת השופטים/האצ”ל, ולבסוף הליכה של דקה עד הגעה ללונדע. לחילופין, ניתן לקחת את קו 8 או 9 עד לתחנת דיקלה/מסוף י”א ומשם הליכה של 2 דקות אל היעד. 


🌸 חיפה

◾ שוק הפשפשים חיפה הגעה אל תחנת רכבת חיפה בת גלים, ומשם יש לקחת את קו מספר 36, 18 או 236 עד לתחנת פלים/קיבוץ גלויות, לאחר מכן הליכה של 2 דקות עד לשוק הפשפשים. לחילופין, ניתן לקחת את קו 2 עד לתחנת ואדי סאליב ומשם הליכה של כ-3 דקות אל היעד. 

◽ המושבה הגרמנית – ניתן להגיע אל תחנת הרכבת חיפה מרכז השמונה, ומשם נסיעה קצרה בקו 2 או 1 אל תחנת המושבה הגרמנית. כמו כן, ניתן ללכת ברגל כ-9 דקות מתחנת הרכבת אל המושבה הגרמנית.
למגיעים אל תחנת הרכבת חיפה בת גלים אפשרויות רבות לקווי אוטובוסים שייקחו אתכם אל המושבה הגרמנית; ניתן לקחת את קו 18, 37, 37א, 136, 12, 28 או 36 אל תחנת המגינים/בן גוריון.

◾ הגנים הבהאיים – הגעה אל תחנת רכבת חיפה בת גלים, משם יש להחליף לאוטובוס קו מספר 136 או 31 ולרדת בתחנת הנשיא/איריס. ניתן להגיע גם אל תחנת הרכבת חיפה מרכז השמונה, ולהמשיך באוטובוס קו מספר 58 אל תחנת הנשיא/איריס וללכת כ-4 דקות לכיוון הגנים הבהאיים. 


מומלץ לתכנן נסיעתכם מראש 🚥. *ייתכנו שינויים בלתי צפויים*.

לנוחיותכם, Moovit מעודכנת בכל השינויים האחרונים המפורסמים על ידי משרד התחבורה.

חג פסח שמח ונסיעה נעימה 🌻🧡

צוות Moovit

קודם