Geri
marathons LP

PAZAR GÜNÜ İSTANBUL’DA İKİ ETKİNLİK: BİSİKLET TURU & YARI MARATON

April 26, 2024

  İstanbul 28 Nisan 2024 Pazar günü iki ayrı önemli etkinliğe ev sahipliği yapacak.

  Bu yıl 59.’su düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun (Tour of Turkey) 8. ve son etabı İstanbul’da olacak. Aynı gün kentte İstanbul Yarı Maratonu da koşulacak.

  15 TEMMUZ ŞEHİTLER KÖPRÜSÜ KAPATILACAK

  Pazar günü sabah saatlerinde Beşiktaş Meydanı’ndan başlayacak bisiklet turunun son etabı Sultanahmet Meydanı’nda sona erecek ve yarış parkuru etkinlik sona erene kadar trafiğe kapalı olacak.

  Yarış nedeniyle Pazar günü İstinye-Eminönü aralığı, Kennedy Caddesi Eminönü-Sultanahmet arası, Katar Caddesi, Barbaros Bulvarı Yıldız-Beşiktaş Meydanı aralığı, Büyükdere Caddesi Maslak İTÜ-Zincirlikuyu arası (Kapatmanın sadece Beşiktaş yönünde olması bekleniyor.), D100 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Yıldız Bağlantısı dahil Zincirlikuyu-Söğütlüçeşme arası, Bağdat Caddesi ve sahil hattı Söğütlüçeşme-Bostancı arası ve bu yollara çıkan cadde ve sokaklar etkinlik bitimine kadar trafiğe kapalı olacak.

  TARİHİ YARIMADADA İSTANBUL YARI MARATONU KOŞULACAK

  Yarı Maraton için ise kentte birçok yol etkinlik bitimine kadar trafiğe kapalı olacak. Genel olarak sahil güzergahında Yenikapı-Ayvansaray arası gidiş-geliş ve buraya çıkan cadde ve sokaklar trafiğe kapatılacak. Ayrıca Galata Köprüsü iki yönde de kullanılamayacak. Parkurun sabah saat 04.30 sularında trafiğe kapatılıp saat 13.30 civarı yeniden trafiğe açılması planlanıyor.

  Kaynak: radyotrafik.com

  Önceki