Powrót

Prace torowe na sieci WKD w ramach przebudowy stacji Warszawa Zachodnia

  W związku z pracami torowymi na sieci Warszawskiej Kolei Dojazdowej, w związku z robotami budowlanymi w obrębie stacji Warszawa Zachodnia w dniach 30-31.01.2021 r.6-7.02.2021 r.13-14.02.2021 r. oraz 20-21.02.2021 r. przez całą dobę zostaną wprowadzone ograniczenia w ruchu pociągów WKD.

  W dniach 13-14.02.2021 r. ruch pociągów WKD zostanie całkowicie wyłączony dla ruchu pociągów tor nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy) na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD.

  1. Pociągi WKD będą kursowały w następujących relacjach:
   • Grodzisk Mazowiecki Radońska – Warszawa Śródmieście WKD (na odcinku Komorów – Warszawa Śródmieście WKD dwukierunkowo wyłącznie po torze nr 1)
   • Milanówek Grudów – Warszawa Reduta Ordona (na odcinku Komorów – Warszawa Reduta Ordona dwukierunkowo wyłącznie po torze nr 2) z przesiadką dla podróżnych odbywających przejazd w relacji do centrum i z powrotem do zastępczej komunikacji autobusowej na przystanku osobowym Warszawa Aleje Jerozolimskie.
  2. Tor nr 2 (tor prawy w kierunku Warszawy) na odcinku Warszawa Reduta Ordona – Warszawa Śródmieście WKD będzie całkowicie zamknięty dla ruchu pociągów.
  3. Na odcinku Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście WKD zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa organizowana przez WKD, oznaczona jako linia ZA1. Kursowanie linii ZA1 będzie się odbywało na podstawie specjalnego rozkładu jazdy. W autobusach linii ZA1 będą honorowane bilety ZTM w ramach oferty „Wspólny bilet ZTM-KM-WKD”.
  4. Autobusy linii ZA1 będą zatrzymywać się na przystankach autobusowych w zespołach PKP WKD AL. JEROZOLIMSKIEZACHODNIPL. ZAWISZY oraz DW. CENTRALNY.
  5. Na przystanku osobowym Warszawa Aleje Jerozolimskie zostanie zorganizowany punkt przesiadkowy pomiędzy pociągami WKD oraz pojazdami zastępczej komunikacji autobusowej WKD obsługującymi relację Warszawa Aleje Jerozolimskie – Warszawa Śródmieście WKD.

  Poprzedni