עוברים לשלם עם Moovit בתחבורה הציבורית

חזרה

עדכוני תחבורה ציבורית – 2 בדצמבר

December 2, 2021

נוסעים יקרים,

אספנו עבורכם מספר עדכונים מרכזיים שכדאי להכיר בתחבורה הציבורית השבוע.

🚈 תיקוף נסיעות ברכבת הקלה בירושלים

החל מהשבוע, ניתן לשלם על נסיעות ברכבת הקלה (כפיר) בירושלים באמצעות Moovit. מרגע ההרשמה לשירות, ניתן יהיה לתקף נסיעות באמצעות האפליקציה, בקלות ובמהירות! (פרטים נוספים אודות ההצטרפות לשירות כאן).


😷 הסדרים תחבורה ציבורית חדשים לנוחתים ונוחתות בנתב”ג

החל מיום ראשון, 28 בנובמבר בחצות, במסגרת התקנות החדשות המטילות חובת בידוד על כלל החוזרים מחו”ל, יופעלו הסדרים חדשים בכל הנוגע לשימוש בתחבורה ציבורית הפועלת מנתב”ג. 

במסגרת התקנות החדשות:

  • לא תתאפשר העלאת נוסעים ברכבת ישראל ובאוטובוסים. תותר הורדת נוסעים בלבד מהרכבות והאוטובוסים המגיעים לנתב”ג
  • בכפוף לאישור תיקון התקנות, תתאפשר נסיעה מנתב”ג באמצעות מוניות שירות, שיפעלו בתפוסה של עד 50% לנסיעה משותפת לכתובת מגורים אחת
  • עבור ציבור העובדות והעובדים במרחב נתב”ג, יוסדרו הסעות החוצה מנתב”ג כתחליף לתחבורה הציבורית
  • הטסים והטסות מאילת לנתב”ג בתעופה הפנים ארצית, ינחתו בטרמינל 3, ומשם ימשיכו באמצעות שאטל חינמי לתחנת סבידור מרכז בתל אביב (בכפוף להצגת כרטיס טיסה מאילת)

🚌 קווי שירות ייעודיים לחוזרים מטאבה 

בהתאם להנחיית קבינט הקורונה כי כל הישראלים החוזרים מחו”ל נדרשים לשהות בבידוד, ולפיכך אינם רשאים לנסוע בתחבורה הציבורית או לעלות על טיסה פנים ארצית מאילת לנתב”ג, יופעלו החל מיום שלישי 30/11 ועד יום שני 6/12 קווים ייעודיים ממעבר טאבה לערים מרכזיות בארץ.

הקווים יופעלו ממעבר טאבה לחיפה, ירושלים, תל אביב ובאר שבע. לחיפה ולירושלים יופעלו בימי חול 2 נסיעות יומיות בשעה 14:30 ובשעה 18:00. לתל אביב יופעלו 7 נסיעות יומיות, עם עצירה במחלף שרה בבאר שבע בשעות 09:00, 11:00, 13:00, 15:00, 16:30, 18:00 ו-20:00. בסוף השבוע יופעלו הקווים במתכונת מצומצמת. הנסיעה בקווים אלה הינה בתשלום. ניתן להתעדכן בלוחות הזמנים של הקווים כאן ובמוקד השירות של אגד 2800*. 

הנוסעים באוטובוסים מחוייבים בעטיית מסכה לאורך כל הנסיעה. האוטובוסים יעצרו להתרעננות בשטחים פתוחים ולא בתחנות דלק ויעדם הסופי של ההיסעים במרכזי הערים, לא יהיה בתחנות מרכזיות המשמשות את האוטובוסים בתחבורה הציבורית. הנוסעים נדרשים להיערך להשלמת הנסיעה לביתם באופן עצמאי באמצעות איסוף ברכב פרטי או מונית. נוסעים שימצאו מפרים בידוד ומשתמשים בתחבורה הציבורית בדרכם הביתה יקנסו במבצעי אכיפה של משטרת ישראל.


אנו מזכירים כי בהתאם להנחיות משרד הבריאות והתחבורה, יש להקפיד על עטיית מסיכת פנים בכל נסיעה ובכל מתקן תחבורה ציבורית סגור. 

 

נסיעה נעימה 🙂

צוות Moovit

קודם