חזרה

מהיום – משלמים על נסיעות דרך Moovit!

נוסעים יקרים,

מהפיכת התשלומים בתחבורה הציבורית כבר כאן 🎉

החל מיום שלישי ה- 15.12, ניתן לשלם על נסיעות באוטובוסים היישר מתוך אפליקציית Moovit!


אספנו עבורכם כמה נקודות שכדאי להכיר 👇

🌟 איך נרשמים?

ישירות מתוך האפליקציה המותקנת במכשירכם. על מנת להירשם, רצוי לוודא כי במכשירכם מותקנת הגרסה האחרונה של Moovit הזמינה בחנות האפליקציות, וליצור חשבון תשלומים דרך לחיצה על כפתור ‘הצטרף’ במסך ‘תכנון מסלול. 

🌟 נרשמתי, איך מתחילים לתקף נסיעות באמצעות האפליקציה?

מהרגע שיצרתם את חשבון התשלומים, ניתן להתחיל לתקף נסיעות באמצעות האפליקציה. עם העלייה הבאה לאוטובוס, חפשו את מדבקת ה-QR הנמצאת ליד נהג האוטובוס ובסמוך לדלתות האחוריות (במטרונית, המדבקה נמצאת בתחנת העלייה). כעת, היכנסו לאפליקציה, לחצו על ‘תקף’ במסך ‘תכנון מסלול’, או על ‘נסיעה חדשה’ ב’נסיעות שלי’, וסרקו באמצעות מצלמת המכשיר שלכם את קוד זה. לאחר מכן תידרשו לבחור את פרטי הנסיעה. 

כך זה נראה:

🌟 כיצד יחושבו תעריפי הנסיעה?

תעריפי הנסיעה ב-Moovit מחושבים לפי שיטת התמחור החדשה של משרד התחבורה והאוצר המתבססת על מרחק נסיעה עד תקרת מקסימום יומית. נסיעות בפריפריה ובאילת מזכות בהנחות נוספות. המחיר הסופי מחושב בכל סוף יום ובנוסף, ניתן ליהנות מהנחה חודשית עבור סוגי פרופיל מסוימים. את כל הפרטים על שיטת התמחור החדשה ניתן למצוא כאן.

🌟 האם אצטרך לשלם מראש על הנסיעות והאם אוכל להמשיך להשתמש בכרטיס הרב-קו שלי?

היתרון בתשלום על נסיעות דרך Moovit הוא שאין תשלום או התחייבות מראש על נסיעות (לא נסעת – לא שילמת). החיוב יתבצע בסוף החודש, ובהתאם לכמות הנסיעות שבוצעו בפועל. ניתן עדיין להשתמש בכרטיס הרב קו, אך מדובר בשני אמצעי תשלום נפרדים שאינם מסונכרנים.

🌟 האם אפשר לשלם באמצעות האפליקציה בכל אמצעי התחבורה?

אפשר לשלם באוטובוסים, ברכבת ישראל, ברכבת הקלה בירשולים (כפיר), במטרונית (חיפה) ובכרמלית וברכבלית (חיפה), 

🌟 אני זכאי להנחה בנסיעות בתחבורה ציבורית. האם יש אפשרות לקבל את הנחה זו דרככם?

בהחלט! בעת תהליך הרישום, ניתן לבחור את סוג הפרופיל הרצוי ולצרף את התעודות הנדרשות. בהתאם לעמידה בקריטריונים של משרד התחבורה, הפרופיל יאושר וניתן יהיה להתחיל לתקף נסיעות עם הנחה לסוג הפרופיל שבחרתם. מידע נוסף לגבי פרופילים הזכאים להנחה בנסיעות ניתן למצוא כאן.

🌟 האם מחירי הנסיעות בתכנון המסלול משקפים את המחיר האמיתי שאשלם על כל נסיעה?

מחירי הנסיעות המופיעים בתכנון המסלול משקפים נסיעות בודדות בפרופיל בוגר במסגרת שיטת המחירים החדשה.

במידה ובמסלול הנסיעה שתוכנן, סך עלות הנסיעות הבודדות עולה על סכום תקרת החיוב היומית למרחק זה, המחיר שיוצג יהיה סכום התקרה היומית.

המחירים המופיעים עבור הרכבת הקלה בירושלים ומוניות שירות אינם נכללים בשיטת המחירים החדשה של משרד התחבורה ועל כן הם משקפים את המחירים הנהוגים בשיטת המחירים הקיימת.

 

להצטרפות ויצירת חשבון תשלומים על נסיעות, חפשו את באנר ההצטרפות במסך הבית או לחצו כאן

 

נסיעה נעימה 🙂

צוות Moovit

קודם