Geri

Sokağa Çıkma Kısıtlaması Hafta Sonu Değişiklikleri

December 4, 2020

  İçişleri Bakanlığı genelgesi ile İstanbul genelinde bu hafta sonu Cuma gecesi 21.00’den başlamak üzere Pazartesi sabahı saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

  5-6 Aralık tarihlerinde yapılacak değişiklikleri aşağıda bulabilirsiniz.

  İETT

  Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması sürecinde İETT’ye bağlı tüm toplu taşıma araçları kendi hatlarında hizmet vermeye devam edecek.  Her bir hatta mümkün olan en az sefer aralığı ile çalışılacak. Hastane bölgelerine ek seferler düzenlenecek. Cumartesi ve Pazar günlerinin her birinde bin 600 araç ile 14 bin sefer yapacak. Ayrıca filoda yedek araçlar bekletilerek yoğunluk yaşanan noktalara kaydırılacak anında müdahale edilecek.

  Metrobüs hattında hafta içi sabah 05.00 ile akşam 22.00 saatleri arasında yoğun saatlerde 17 saniyede 1 sefer düzenleniyor. Hafta sonu kısıtlaması nedeniyle seferler azalacağı için, şoförlerin bir kısmı hafta içi yoğun saatlerde çalıştırılacak. Bu şekilde günlük normal sefer sayısından ortalama yüzde 5 daha fazla sefer yapılması planlanıyor.

  Hafta sonu kısıtlama boyunca sabah 06.00 ile 22.00 arasında 34G hattında 3 dakikada 1, 34BZ hattında 10 dakikada bir sefer düzenlenecek. Saat 22.00 ile 06.00 arasında ise 10 dakikada 1 sefer düzenlenecek. Ayrıca hatta yedek araçlar bekletilerek anlık yoğunluklara müdahale edilecek.

  METRO İSTANBUL

  Cumartesi ve Pazar günü geçerli olmak üzere;

  Aşağıda listelenen hatlar 06.00-24.00 saatleri arasında 15 dk. sefer sıklığı ile hizmet verecektir. 7 Aralık Pazartesi itibari ile daha önce yayınlandığı şekilde kısıtlama kurallarına uygun olarak hafta içi işletmesi yapılacaktır.

  Hafta sonu 15 dakika aralıklarla sefer yapılacak hatlar:

  M1A Yenikapı-Ataköy/Şirinevler
  M1B Yenikapı-Kirazlı
  M2 Yenikapı-Hacıosman
  M3 Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir
  M4 Kadıköy-Kartal
  M5 Üsküdar-Çekmeköy
  M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey
  T1 Kabataş-Bağcılar
  T4 Topkapı-Mescid-i Selam

  Aşağıda listelenen hatlarımız ise Cumartesi ve Pazar günü işletme yapmayacaktır. 7 Aralık Pazartesi saat 06.00 itibari ile ise daha önce yayınlandığı şekilde seferler gerçekleştirilecektir.

  M6 Levent-Hisarüstü/Boğaziçi Üniversitesi metro,
  F1 Taksim-Kabataş füniküler,
  T3 Kadıköy-Moda tramvay,
  TF1 Maçka-Taşkışla teleferik,
  TF2 Eyüp-Piyer Loti teleferik hatlarında işletme yapılmayacaktır.

  MARMARAY

  • Hafta içi 06:00-20:00 saatleri arası normal tarife
  • Hafta içi 20:00’dan itibaren Halkalı – Gebze – Halkalı arası 15 dakika aralıklarla
  • Hafta sonu Halkalı – Gebze – Halkalı arası 30 dakika aralıklarla hizmet verecektir.

  Kaynak: marmaray.gov.tr, metro.istanbul & iett.istanbul

  Önceki