Geri

Toplu Taşıma ile Seyahat Ederken Yağmurda Kuru Kalma Rehberi

January 7, 2020

  Toplu taşıma araçlarında seyahat ederken yağmurdan kaçınma ipuçları:

  1. Hafif bir yağmurluk edinin

  Kapüşonlu yağmurluk, şemsiyeye göre yağmurdan daha fazla koruma sağlayabilir. Ayrıca, şemsiyenin aksine elleriniz özgürdür. Ve yağmurluğunuzu şemsiye gibi kalabalık bir otobüs veya trenin zeminine bırakmanıza gerek yoktur. Özellikle kısa süren yaz yağmurlarından sonra katlayıp çantanıza atabilirsiniz.

  2. “En az yürüyüş” rotasını tercih edin

  Moovit’te bir gezi planlarken “En Az Yürüyüş” rotasını seçin. Yolculuk planında “Düzenle”ye ve ardından “Seçenekler”e tıklayın:

  3. Gerçek zamanlı araçları tercih edin

  Seyahat planınızda yeşil olarak gösterilen kalan dakika, otobüs veya treniniz için gerçek zamanlı saatleri gösterir. Otobüs durağa gelene kadar yola çıkmayın, en yakın cafe/büfe/dükkana sığınarak bekleyebilirsiniz.

  4. Yedekleyin

  Masanızın altında ekstra bir çift ayakkabı ve çorap olsun. Özellikle sabah işe giderken çamurlu bir su birikintisine basarsanız, tüm günü ıslak ayaklarla geçirip hasta olmayın!

  Siz Yola Çıkın, Gerisini Moovit’e Bırakın!

  Şehrinizdeki tüm toplu taşıma hatlarını Moovit’te “Hatlar” sekmesinde bulabilirsiniz, otobüs, metro, metrobüs, tramvay, vapur… Sık kullandıklarınızı favorilerinize ekleyip, değişikliklerden anında haberdar olabilirsiniz.

  Bunlara da göz atın:

  A noktasından B noktasına nasıl yol tarifi alınır

  Bir hattın detaylarını kontrol et

  Yakındaki Duraklar & Yaklaşan Hatların Varış Saatleri

  Bir Hattın Durumunu Kontrol Et

  *****

  Değişikliklerden etkilenebilecek sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın!

  Önceki