Geri

15 Temmuz Pazartesi Ulaşım Hakkında

July 14, 2019

  İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile 15 Temmuz 2019 Pazartesi Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle İstanbul genelinde toplu ulaşım hizmetlerinin ücretsiz olması kararını almıştır.

  Karar gereğince 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü 06:00’dan 16 Temmuz Salı günü 06:00’ya kadar Metro İstanbul işletmesinde bulunan raylı sistem hatlarında ve İETT işletmesindeki tüm otobüs ve metrobüs hatları ücretsiz ve Cumartesi sefer saatlerine göre hizmet verecektir.

  İSTANBUL Valiliği, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle alınan tedbirleri açıkladı.

  Valilikten yapılan açıklamada, “15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü, ülkemiz genelinde olduğu gibi İstanbul’da da çeşitli etkinliklerle idrak edilecektir.

  Etkinlikler için valiliğimizce gerekli güvenlik, sağlık ve ulaşım tedbirleri alınmıştır. 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 20.00’de Atatürk Havalimanı’nda düzenlenecek program dolayısıyla ulaşımda yoğunluk beklenmektedir” denildi.

  Açıklamada trafik yoğunluğu yaşanabilecek güzergahlar şöyle belirtildi:

  1- Basın Ekspres’ten Atatürk Havalimanı’na geliş,

  2- E5 Güney ve Kuzeyden Atatürk Havalimanı’na geliş,

  3- Havuzlu Kavşak, Yeni Havalimanı Caddesi ve Atatürk Havalimanı istikameti

  Açıklamada, Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programına katılacakların metro, metrobüs, ilave düzenlenecek otobüs seferleri ve benzeri toplu ulaşım araçlarını tercih etmeleri uygun olacağı belirtildi.

  Program alanına özel araçlarıyla ulaşım sağlayacak olanların CNR EXPO ve Atatürk Havaalanı otoparklarını kullanabileceği kaydedildi.

  Etkinlikler sırasında Atatürk Havalimanı’nda 9 bin 500, il genelinde alınacak emniyet tedbirleri için ise 25 bin personel görevlendirildiği vurgulandı.

  Kaynak: internethaber.com

  Önceki