changes

Ankara’da 1 Mayıs’ta bu yollara dikkat!

April 30, 2018

  Ankara Valiliğinden yapılan açılamada, Ankara’da “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” etkinlikleri kapsamında bazı caddeler yarın trafiğe kapatılacak. Henüz EGO’dan kapalı olabilecek istasyonlar veya çalışma saatleri ile ilgili bir açıklama yapılmadı. Valilikten yapılan açıklamayı aşağıda görebilirsiniz.

  “01 Mayıs 2018 Salı günü 10.00-17.30 saatleri arasında Sultan Saygılı başkanlığında oluşturulan 7 kişilik düzenleme kurulu organizesinde, Kazım Karabekir Caddesi AKM yanında toplanılarak Anadolu Meydanı’na kadar yürümek suretiyle burada “1 Mayıs İşçi Bayramı” konulu açık hava toplantısı düzenlenecektir.

  Söz konusu yürüyüş ve açık hava toplantısı nedeniyle, 30 Nisan 2018 Pazartesi günü saat 24.00’ten, 01 Mayıs 2018 Salı günü açık hava toplantısı sona erene kadar Anıt Caddesi (Akdeniz Caddesi kesişimi ile Anadolu Meydanı arası) trafiğe kapatılacaktır.

  Ayrıca 01 Mayıs 2018 Salı günü saat 07.00’den itibaren açık hava toplantısı sona erene kadar,

  • Kazım Karabekir Caddesi (İstanbul Caddesi kesişimi ile Anadolu Meydanı arası açılan cadde ve sokaklar),
  • Hipodrom Caddesi (Mevlana Bulvarı kesişimi ile Gar Kavşağı arası açılan cadde ve sokaklar),
  • GMK Bulvarı (Demirtepe Köprüsü kesişimi-Anadolu Meydanı arası ile açılan cadde ve sokaklar),
  • Dögol Caddesi (Beşevler Kavşağı ile Anadolu Meydanı arası açılan cadde ve sokaklar),
  • Ulaştırma Kavşağı ile yan varyantları,
  • Anadolu Meydanı ile yan varyantları ve buralara açılan cadde ve sokaklar çift yönlü olarak araç trafiğine araç trafiğine kapatılacaktır.

  Ayrıca, söz konusu açık hava toplantısında emniyet tedbirlerinin etkin bir şekilde alınabilmesi ve herhangi bir müessif olayın meydana gelmesini önlemek amacıyla Kazım Karabekir Caddesi üzerinde, Ulaştırma Kavşağı ve Anadolu Meydanı çevresinde oluşturulacak tüm arama noktalarında açık hava toplantısına katılmak için gelen şahısların çanta (sırt çantası vb.) veya makyaj malzemesiyle arama noktalarından geçişlerine izin verilmeyecektir.”

  Siz Yola Çıkın, Gerisini Moovit’e Bırakın!

  Şehrinizdeki tüm toplu taşıma hatlarını Moovit’te “Hatlar” sekmesinde bulabilirsiniz, otobüs, metro, metrobüs, tramvay, vapur… Sık kullandıklarınızı favorilerinize ekleyip, değişikliklerden anında haberdar olabilirsiniz.

  Bunlara da göz atın:

  A noktasından B noktasına nasıl yol tarifi alınır

  Bir hattın detaylarını kontrol et

  Yakındaki Duraklar & Yaklaşan Hatların Varış Saatleri

  Bir Hattın Durumunu Kontrol Et

  *****

  Etkilenebileceğini düşündüğünüz arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın!

  Önceki