Geri
New Services LP

8 Mart ile İlgili toplu taşımada yapılan düzenlemeler

March 8, 2022

  8 Mart’ta İstanbul’da Ulaşım Kadınlara Ücretsiz

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbulkart sitesinden yaptığı duyuruyla birlikte kadınlar otobüs, metrobüs, metro ve şehir hatları vapurlarını ücretsiz kullanacak. Belediye kampanya ile ilgili ayrıntılı bir duyuruyu da paylaştı.

  Yapılan duyuruya göre otobüs, metrobüs, metro ve şehir hatlarında geçerli olacak kampanyaya göre, “İstanbulkart Mobil’den 8.03.2022 tarihinde kadın kullanıcılar tarafından ulaşımda yapılacak QR kod ile ilk geçişin iadesi yapılacaktır. Hediye geçiş tutarı elektronik para olarak QR ödemesi yapılan dijital karta yüklenecektir. Geçiş tutarı üzerinden maksimum 5,48 TL’ye kadar hediye edilecektir. QR kod ile Otobüs, Metrobüs, Metro ve Şehir Hatlarında geçerli ödeme noktalarında geçiş yapılabilir” denildi. Duyuruda, kampanyanın geçerli olduğu tarihin sadece 8 Mart olduğu belirtildi ve “Sistemsel gecikmelerden kaynaklı ödül TL yüklemelerinde oluşabilecek aksaklıklarda BELBİM AŞ müşteri memnuniyeti kapsamında TL ödül yüklemesini en kısa sürede gerçekleştirecektir” denildi.

  M1A Taksim İstasyonu ve F1 Füniküler Hattı İşletmeye Kapatılacak

  İstanbul Valiliği’nin aldığı karar doğrultusunda M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattının Taksim istasyonu tamamen, Şişhane istasyonunun ise İstiklal Caddesi girişi ve F1 Taksim-Kabataş füniküler hattı 8 Mart saat 13:00 itibarıyla yolcu alımına kapatılacaktır. M2 hattında araçlar Taksim istasyonunda durmayacaktır.

  Ayrıca 13.00’den itibaren İETT’nin işlettiği Tarihi Tünel ve Nostaljik Tramvay seferleri de durdurulacaktır.

  Kaynak: cumhuriyet.com.tr, metro.istanbul, twitter.com/iettdestek

  Önceki