marathons LP

8 Nisan’da Yarı Maraton Güzergahına Dikkat!

April 7, 2018

  8 Nisan Pazar günü gerçekleşecek Yarı Maraton’dan dolayı Avrupa Yakası’nda bazı yollar trafiğe kapatılacak.

  1.Yarışma Başlama ve bitiş yeri : İstanbul Yenikapı Miting Alanı

  2. Başlama saati : Elit atlet startı 08:45, Yarı maraton startı 09:00, 10K startı 09:15

  3. Yolun trafiğe kapalı olduğu süre : 6 saat (06.00 – 12.00 arası)

  YARI MARATON (21 KM) PARKURU

  Yenikapı’dan başlayacak yarış sahilden Kumkapı, Sirkeci arabalı vapur iskelesi önündeki ışıklara kadar devam edecek ve ışıklardan dönecektir. Sahil yolundan geri dönecek yarış Zeytinburnu Veliefendi sapağına kadar gidecek, sapaktan 300 metre önce Ottomare Palace önünden geri dönecek ve başladığı yer olan Yenikapı Miting alanında bitecektir.

  10 KM PARKURU

  ​Bir diğer yarış olan 10K ise yarı maratonla aynı güzergahı kullanacak, Sirkeci ışıklardan 200 metre önce yol üzerinde “U” dönüşü yaparak Yenikapı miting alanında son bulacaktır.

  08.04.2018 tarihinde yapılacak olan Vodafone İstanbul Yarı Maratotonu nedeni ile bazı hatlarda güzergah değişikliği yapılacaktır.

  HATLARKULLANILACAK GÜZERGAH
  BN1,BN2,81
  Gidiş Yönü
  Kennedy Cad. mevkindeki kapalı güzergah  olması nedeniyle otobüsler gidişlerde Sakız Ağacı durağından sonra Demirhane Cad. , 10. Yıl Cad. , Millet Cad. , Unkapanı güzergahını kullanarak Eminönü Kantarcılar’a kadar gidecektir.
  BN1,BN2,81
  Dönüş Yönü
  Kennedy Cad. mevkindeki kapalı güzergah olması nedeniyle otobüsler dönüşlerde Eminönü Kantarcılar’dan dönüş yaparak Unkapanı, Millet Cad. , 10. Yıl Cad. ve Demirhane Cad. kullanarak Sakız Ağacı durağından güzergaha girecektir.
  BN3
  Gidiş Yönü
  Kennedy Cad. mevkindeki kapalı güzergah olması nedeniyle otobüsler Sakız Ağacı durağından sonra Demirhane Cad. kullanarak Kazlıçeşme’de seferlerini sonlandıracak ve dönüş saatleri de Kazlıçeşme’den hareket edecektir.
  MR20
  Gidiş Yönü
  Kennedy Cad. mevkindeki kapalı güzergah olması nedeniyle otobüsler Sakız Ağacı durağından sonra Demirhane Cad. kullanarak Kazlıçeşme’ye gidecektir. Dönüşte de aynı yolu kullanarak Sakız Ağacı durağından güzerhaga girecektir.
  BN1,BN2
  Gidiş Yönü
  Kennedy Cad. mevkindeki kapalı güzergah olması nedeniyle otobüsler gidişlerde Hava Müzesi durağından sonra Havalimanı yolu, E-5, Millet Cad. güzergahını kullanarak seferlerini Eminönü Kantarcılar durağında sonlandıracaktır.
  BN1,BN2
  Dönüş Yönü
  Kennedy Cad. mevkindeki kapalı güzergah olması nedeniyle otobüsler dönüşlerde Eminönü Kantarcılar durağından dönüş yapacak ve Unkapanı, Millet Cad. , E-5, Havaalanı yolunu kullanarak Hava Müzesi durağından güzergaha girecektir.
  BN3
  Gidiş Yönü
  Kennedy Cad. mevkindeki kapalı güzergah olması nedeniyle otobüsler Hava Müzesi durağından sonra Havalimanı yolu, E-5, Millet Cad. güzergahını kullanarak Yenikapı Marmaray’dan dönüş yapacaktır.
  BN3
  Dönüş Yönü
  Kennedy Cad. mevkindeki kapalı güzergah olması nedeniyle otobüsler dönüşlerde Yenikapı Marmaray’dan dönüş yapacak ve Millet Cad. , E-5, Havalimanı yolunu kullanarak Hava Müzesi durağından güzergaha girecektir.
  81
  Gidiş Yönü
  Kennedy Cad. mevkindeki kapalı güzergah olması nedeniyle otobüsler Yeşilyurt durağından sonra Havalimanı Yolu, E-5 ,Millet Cad. , Unkapanı güzergahını kullanarak seferleri Eminönü Kantarcılar’da sonlandıracaktır.
  81
  Dönüş Yönü
  Kennedy Cad. mevkindeki kapalı güzergah olması nedeniyle otobüsler dönüşlerde Eminönü Kantarcılar’dan dönüş yapacak ve Unkapanı, Millet Cad. , E-5, Havaalanı yolunu kullanarak Yeşilyurt durağından güzergaha girecektir.
  MR20
  Gidiş Yönü
  Kennedy Cad. mevkindeki kapalı güzergah olması nedeniyle otobüsler gidişlerde Park durağından dönüş yapar E-5, 10. Yıl Cad. kullanarak Kazlıçeşmeye gidecektir.
  MR20
  Gidiş Yönü
  Kennedy Cad. mevkindeki kapalı güzergah olması nedeniyle otobüsler dönüşlerde Kazlıçeşmeden sonra 10. Yıl Cad. , E-5, İncirli Cad. kullanarak Ataköy 3. Kısım durağından güzergah girecektir.
  30D,31,31Y,39,39D,39K,41Y,69A,70FY,70KY,71AT,72YT,88A,
  146T,336Y
  Kennedy Cad. mevkindeki kapalı güzergah olması nedeniyle otobüsler Yenikapı Marmaray’a kadar gidip dönüş yaparak seferlerine ring şeklinde devam edecektir.

  Siz Yola Çıkın, Gerisini Moovit’e Bırakın!

  Bunlara da göz atın:

  A noktasından B noktasına nasıl yol tarifi alınır

  Bir hattın detaylarını kontrol et

  Yakındaki Duraklar & Yaklaşan Hatların Varış Saatleri

  Bir Hattın Durumunu Kontrol Et

  *****

  Arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın!

   

  Önceki