Amy’nin Misyonu: Moovit’i Globalleştirmek

April 25, 2023

  Amy newsletter

  Amy Wyron ile tanışın, Moovit’in Ortaklıklar Direktörü. Amy Washington, DC’den ve 2012’nin sonunda, Moovit global marketlere girmeye başladığında, Moovit’e katıldı. Amy yüzünde yayılan bir gülümsemeyle ilk lansmanını yaptığı şehrin Madrid olduğunu söylüyor ve “bu şehrin kalbimde yeri her zaman ayrı olacak” diye ekliyor. MBA’ni bitirirken, Amy Waze’de staj yapıyor ve “işte o zaman startup ruhu beni ele geçirdi.” diyor. Etkileyici bir şekilde Amy dört dil konuşuyor; İngilizce, İspanyolca, Portekizce ve İbranice.

  Onun pozisyonunda, Ortaklıklar Direktörlüğü, Amy global ve yerel ortaklıklardan sorumlu. Ulaşım endüstrisindeki farklı kurumlarla ve öncü markalarla ortaklık projelerini koordine ediyor. Amy’nin misyonu hem Moovit için hem de tüm ortaklar için ortak bir değer oluşturmak. Aynı zamanda 8 farklı ülkenin İş Geliştirme ve Pazarlama birimlerinden oluşan Uluslararası Ülke Yöneticileri’ni yönetiyor.

  Moovit hem yerel hem de global olarak en iyi toplu ulaşım uygulaması olmayı hedeflediği için, Amy’nin günleri birbirnden farklı aktivitelerle dolu geçiyor. Amy şu şekilde açıklıyor, “Zamanımın çoğunu her bir pazarı inceleyip, her bir yeri kişisel olarak en ince ayrıntısına kadar öğrenmekle geçiriyorum. İşimin bu kısmına bayılıyorum.”

  Amy Moovit’te geçirdiği zaman içinde en çok sevdiği anekdotlardan birisini coşkuyla bize anlattı. “Moovit Ekibinden birkaç kişi toplantı için Rio de Janeiro’ya gidiyorduk. Oraya vardığımızda büyük bir fırtına vardı ve uzun bir uçuştan sonra, ekibin büyük kısmı otele taksiyle gitmeye karar verdi.” Bu nokta Amy gururla ekliyor, “Ben ise çoğunluğa karşı gelerek Moovit ile otele gitmeye karar verdim. 20 dakika sonra, çok rahat bir yolculuğun ardından oteldeydim. Ekibin taksi kullanan geri kalanı ise ancak 2 saat sonra otelde bana katıldı.” Söylenecek başka bir şey var mı?

  Previous