Geri
General Updates LP

Lgs ve Yks için Yapılan Düzenlemeler

June 16, 2020

  EGO Genel Müdürlüğü, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi sınavın yapılacağı 20 Haziran 2020 tarihi ile Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) yapılacağı 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde, öğrencilerin sınav yerlerine ulaşımlarında herhangi bir sıkıntı yaşamamaları için tüm hazırlıklarını tamamladı. Bu kapsamda sınavların yapılacağı hafta sonlarında toplu taşıma araçları (Otobüs, Metro ve ANKARAY), servis saatlerindeki yeni düzenlemeyle hizmet verecektir.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nın (ÖSYM) talepleri de dikkat alınarak yapılan düzenlemeye göre EGO Genel Müdürlüğü toplu taşıma araçları ile sınavların başlayacağı saatlere kadar (LGS için birinci oturum sabah 09.30, ikinci oturum 11.30; YKS için cumartesi, pazar olmak üzere, sabah 10.15; öğleden sonra 15.45) tüm hatlarda, hafta içi servis saatleri dikkate alınarak, tam kapasite hizmet verilecektir.

  Ayrıca, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin almış olduğu 08.05.2020 tarih ve 533 sayılı Karar’a istinaden, EGO Genel Müdürlüğü’ne ait otobüs ve raylı sistemler ile verilen toplu taşıma hizmetlerinden, lise ve üniversiteye giriş sınavlarına katılacak öğrenciler, sınav giriş belgelerini göstermeleri şartıyla kendileri, velileri ve görevli öğretmenler, sınav gününde ücretsiz yararlanacaklardır.

  Sınava katılacak tüm öğrencilere başarılar dileriz.

   

  Kaynak: ego.gov.tr

  Siz Yola Çıkın, Gerisini Moovit’e Bırakın!

  Şehrinizdeki tüm toplu taşıma hatlarını Moovit’te “Hatlar” sekmesinde bulabilirsiniz, otobüs, metro, metrobüs, tramvay, vapur… Sık kullandıklarınızı favorilerinize ekleyip, değişikliklerden anında haberdar olabilirsiniz.

  Bunlara da göz atın:

  A noktasından B noktasına nasıl yol tarifi alınır

  Bir hattın detaylarını kontrol et

  Yakındaki Duraklar & Yaklaşan Hatların Varış Saatleri

  Bir Hattın Durumunu Kontrol Et

  *****

  Değişikliklerden etkilenebilecek sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın!

  Önceki