Bahçelievler Bir Günlüğüne Trafiğe Kapatılacak, Yayalara Ve Bisikletlilere Açılacak

September 21, 2018

  Dünya genelinde kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında, 22 Eylül Cumartesi günü Başkent’te Bahçelievler 7. Cadde araç trafiğine kapatılarak, yol sadece bisikletlilere ve yayalara tahsis edilecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde Ankara’da ilk kez gerçekleşecek etkinlikler kapsamında Bahçelievler 7. Cadde (Aşkaabat Caddesi), 22 Eylül Cumartesi günü 10.00-15.00 saatleri arasında araç trafiğine kapatılacak. Başkent’in en işlek caddelerinden biri olan Bahçelievler 7. Cadde, bir gün de olsa bisiklet kullananlar ile yürüyüş yapmak isteyenlerin buluşma noktası olacak.

  Kaynak: Milliyet

  MOOVIT ile yola çıkın

  Her yıl 16 ile 22 Eylül tarihleri arasında kutlanan “Avrupa Hareketlilik Haftası” kapsamında, şehrin sürdürülebilir ulaşım sisteminin geliştirilmesi ve kentsel hareketliliğin artırılmasına yönelik etkinlikler düzenleniyor.

  Yolculuğunuzu bisikletle de planlayabileceğinizi unutmayın!
  Çok basit!

  Bunun gibi günlerde ya da otobüsün içinde bir koltukta oturmak yerine rüzgarı yüzünüzde hissetmek istediğinizde, Moovit bisikletinizle sizi yönlendirir.

  1. Bisiklet yolları, yürüyüş yolları veya toplu taşıma yolları – Uygulama tarafından önerilen rotaları gördüğünüzde, ekranın üstünde bisikletleri ve yürüyüş yollarını görebilirsiniz.

  2. Yol tarifi – Bir bisiklet güzergahı mı seçtiniz? Harika! Şimdi üzerine dokunun ve haritada rotayı kontrol edin:

  ☀Birlikte sağlıklı bir dünya oluşturabiliriz☀

  Siz Yola Çıkın, Gerisini Moovit’e Bırakın!

  Şehrinizdeki tüm toplu taşıma hatlarını Moovit’te “Hatlar” sekmesinde bulabilirsiniz, otobüs, metro, metrobüs, tramvay, vapur… Sık kullandıklarınızı favorilerinize ekleyip, değişikliklerden anında haberdar olabilirsiniz.

  Bunlara da göz atın:

  A noktasından B noktasına nasıl yol tarifi alınır

  Bir hattın detaylarını kontrol et

  Yakındaki Duraklar & Yaklaşan Hatların Varış Saatleri

  Bir Hattın Durumunu Kontrol Et

  *****

  Etkilenebileceğini düşündüğünüz arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın!

   

  Önceki