Asil Ruhlu Bjorn

July 3, 2016

    eisenach

    Bu ayki ilk görüşmemiz Almanya’dan Frankfurt’un kuzey doğusunda yer alan tarihi bir kasaba olan Eisenach’tan Bjorn ile gerçekleşti. Bjorn tam bir teknoloji tutkunu ve bilgisayarlar, internet ve telefonlardan çocukuluğundan beri büyülendiğini” kabul ediyor. Yeni teknolojilerle ilgili bir şeyler okuyorken ilk Moovit ile karşılaşıyor ve “Canlı Yol Tarifi özeliği ilk dikkatimi çeken şey oldu, çünkü birçok kez uyuya kaldığım için neredeyse durağımı kaçırıyordum” diyor. Muhtemelen hepimizin toplu ulaşım deneyimlerimizde başımıza gelmiş bir hikaye! Bjorn daha önce de online topluluklara katkıda bulunmuş ve hiç düşünmeden “Eisenach’ta yaşayan insanların ve ziyaretçilerin de uygulamanın hizmetinden faydalanabilmesi için” Moovit Topluluğu’na katılmış.

    Belki Bjorn’un daha önceki online topluluk deneyimleri onu Moovit Topluluğu’na hazırladı çünkü üye olur olmaz çocuk oyuncağı gibi anında kusursuzca haritalandırmaya başladı. Geçen yıl Aralık ayında topluluğa katıldı ve 4 ay gibi bir zamanda haritalandırmada profesyonel oldu. Eisenach’ın tüm toplu taşıma sistemini, 73 hat ve 815 farklı yolculuğu haritalandırdı! Bjon’un kendini adayışı, tutkusu ve online topluluklara yönelik doğal ilgisi sebebiyle kendisini Eisenach Topluluk Elçisi olmaya davet ettik. Bjorn’a Elçi olduğundan beri Topluluk’la ilgili herhangi bir şeyin değişmediğini sorduğumuzda “Evet, kesinlikle. Şimdi boş bulduğum her an yeni üyelerle konuşmaya çalışıyorum, otobüs duraklarında insanlara Moovit’i anlatıyorum hatta otobüs şöförlerine bile uygulamadan bahsediyorum.” Gerçekten de Bjorn, uygulamaya eklediği değerli bilgilerle Eisenach sakinlerinin yerel şampiyonu.

    Bjord gelecekte “sorunlar üzerine görüş ve önerileri paylaşmak için” Topluluk toplantıları düzenlemeyi planlamak istediğini paylaştı. Bjorn aslında bir elektrikçi ve daha sonra araç kayıt departmanında süreç yöneticisi olmak için eğitim almış, ayrıca diğer gönüllü aktiviteleri ile de çok meşgul. Etkileyici bir şekilde Bjorn 7 yıldır itfaiyede gönüllü olarak yer alıyor ve şimdi de Alman Kızıl Haç’ında görevli. Bjorn’un gönüllülük ve sivil toplum konusunda muazzam gayreti Eisenachlılar için büyük bir şans, biz de kendisinden önce her zaman başkalarına göz kulak olduğu için kendisine kocaman bir teşekkür göndermek istiyoruz!

    Previous