Brezilya’daki Mooviter Efsanesi

September 28, 2017

  Moovit’in tarihindeki en büyük Mooviter toplantısı, bu ayın başlarında Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde gerçekleşti. 18 Elçi, Brezilya’nın bir çok farklı şehrinden, iddialı bir misyon için yola çıktı: Brezilya’nın en büyük şehirlerinden birisini haritalandırmak (ve eğlenmek). Bu onların ilk Mooviter mapathonu oldu. Mooviter kaslarını güçlendirerek, Elçiler en büyük iş birliğine başladı. Moovit Brezilya Operasyonları ve Topluluk Sorumlusu Fernanda “Fe” Poretsky bu büyük etkinliğe katılmak için Moovit Merkezi’nden Brezilya’ya giderek onlara katıldı. Fe, programın sadece bir yıl içinde neredeyse üç katı büyümesine hayran kaldı. Geçen yıl yapılan Mooviter toplantısına 7 Elçi katılmıştı.

  Mooviter Potansiyeli için Bir Model

  Brezilya Elçilik programı Mart 2016’da başladı ve doğru bakış açıları olan doğru insanlarla kısa sürede neler yapılabileceğini gösteren örnek bir projeye dönüştü. Bu yılki Mooviter buluşması Brezilya’da gelişen Mooviter Topluluğu’nun bir kanıtıydı. Olağanüstü katılımın ötesinde güçlü liderlik becerileri sergilendi. Deneyimli Elçiler, daha yeni Elçilerin, kentin zorluklarının üstesinden gelmelerine yardımcı oldu.

  Fe, liderlik ve beraberlik göstergesinin buluşmalarla sınırlı olmadığını söyledi. Brezilyalı Mooviterlar sıklıkla Editör’deki projelerle ilgili de iş birliği yapıyorlar. Diğer ulaşım uygulamalarında bulunmayan Brezilya parçalarını Moovit’e nasıl ekleyebilecekleri konusunda birbirlerini destekliyorlar. Mooviter Topluluğu’nun gücü diğer uygulamaların karanlıkta kaldığı yerlerde en parlak şekilde parlıyor. Brezilya Elçilerinin güçlü liderliği, milyonlarca toplu taşıma kullanıcısının ulaşım sorunlarına çözüm oldu.

  Mapathon

  Mapathonun odak noktası Sergipe eyaletinin başkenti olan Aracaju seçildi. Brezilya’da 27 başkent var ve Moovit 25’ini kapsıyordu – şimdi 26 oldu. Aracaju projesi, üstesinden gelmek için istisnai bir takım çalışması gerektiren önemli zorluklar sundu. Açık veriler sınırlı, anlaması ve uygulanması zor. Mapathon gününde, Elçiler Aracaju’yu bitirmek için gereken hatların %75’ini tamamladılar. Elçiler geriye kalan hatları sonraki hafta bitirmek için aralarında paylaştı ve Aracaju, 31 Ağustos’ta Moovit’e eklendi.

  Destansı Bir Olaya Destansı Bir Son

  Mooviter mapatahonunun ikinci gününde Moovit Ekibi, Rio de Janeiro’nun tadını çıkarmak için şehre gitti ve çeşitli toplu ulaşım türlerini kullanarak Moovit’in doğruluğunu test etti. Spoiler: Moovit sorunsuz bir şekilde onların şehir çevresinde gezmelerini sağladı. Yolculuklarına Bus Rapid Transit (BRT) hatlarından birinde başladılar. Uygun bir şekilde, BRT ile Rio de Janeiro’daki BRT operasyon kontrol merkezine gittiler. Elçiler kontrol merkezini gezdiler ve otobüs temalı hediyelik eşyalar aldılar. BRT ile geri dönerek metroya geldiler ve öğle yemeğine çıktılar. Öğle yemeğinden sonra, bir otobüs onları dünyadaki en büyük kent ormanı Tijuca Milli Parkı girişine götürdü. Demiryolu boyunca çalışan Corcovado Treni, otobüs durağından yola çıktı ve Mooviterlar ormanın ve eşsiz manzaranın güzelliğini çıkardılar. Son durakları ikonik Hz İsa Heykeli’ne ev sahipliği yapan Corcovado Dağı’ydı. Kapanışı aşağıdaki kalabalık şehre bakan her bir Elçi kendi kişisel başarısını ve iş birliğini anmak için sırayla Moovit Gong’unu çalarak yaptı.

  Previous