Topluluk Tutkusu

March 28, 2016

    Trieste - Daniele Decorti IV

    Daniele, bir sonraki İtalyan yıldızımız, İtalya’nın kuzey-doğusunda Slovenya sınırına yakın sahil şehri Trieste’den. Daniele, çok aktif bir limanda Sahil Güvenlik olarak çalışıyor. Avrupa’nın kullandığı petrolün büyük bir kısmı Orta Doğu’dan bu limana geliyor. Birçok Doğu Avrupa ülkesine yakın olmak Daniele’in Almanca, Slovakça, Hırvatça ve İngilizce dahil birçok dili rahatlıkla konuşmasını sağlamış. Temmuz 2014’te Daniele Moovit’i duymuş ama Trieste’nin uygulamada ekli olmadığını fark etmiş. “Moovit Ekibi ile iletişime geçtim, ve Editör erişimi aldım sonrasında 1 ay içinde şehrimdeki tüm ana hatları tamamladım. Hiç şüphesiz, şehrimi uygulamada gördüğüm an hayatımda kendimle en gurur duyduğum andı!”

    Daniele’nin toplu ulaşıma olan ilgisi çocukluğundan geliyor ve şöyle ekliyor “Moovit’ten önce otobüsler için bir uygulama yoktu ve ben şehrimdeki insanların ulaşım sorunlarına yardım etmek istiyordum. Günden güne Trieste’nin ulaşım bilgilerini geliştirmek istedim.” Daniele, Alessio, Marco ve Stefano gibi topluluğun diğer katkıda bulunan harika üyeleriyle birlikte 160’dan fazla hattı haritalandırıp düzelterek 200.000 kişilik şehirlerindeki herkese yardım ediyorlar. Dahası Gorizia gibi Friuli Venezia Giulia Bölgesi’nden daha fazla şehri ve kasabayı uygulamaya eklemek için birçok yeni hattı haritalandırıyorlar. Eğer grup bu hızda devam ederse çok kısa bir süre sonra bu bölgede yaşayan 1.2 milyon kişi onların çabalarından faydalabilecek.

    Daniele’in bu kadar çok kişiye yardım etme konusunda verdiği ipuçları şehrini bilmek ve toplu ulaşımı kullanmak. “Her gün otobüsle işe gidiyorum” diyor ve yerel bir topluluk oluşturmanın önemini belirtiyor, “Benimle aynı tutkuları paylaşan bir çok yeni arkadaşım oldu.” Bu harika hikayeni paylaştığın için ve Trieste’deki herkesin günlük yolculuklarına yardım ettiğin için çok teşekkürler Daniele.

    Previous