Topluluk Rehberi

January 31, 2016

  Şehrinin lansmanı yapılmak üzere. İşte şimdi heyecan başlıyor!

  Şehrini haritalandırmak tam bir maceraydı, ve şimdi şehrini uygulamaya eklediğimizde çabalarının meyvelerini toplama zamanı. Moovit şehrinin lansmanını yaptıktan sonra, binlerce insan bu servisten faydalanacak, ve bunların hepsi senin katkıların sayesinde oldu.

  Şehrimin “lansmanının yapılması” ne demek?

  1. Tebrikler, şehrinde uygulamaya eklenmesine yetecek kadar toplu taşıma haritalandırması yaptın! Oluşturulmasına yardım ettiğin bilgiler uygulamanın servis listesine eklenecek ve şehrinde yolculuk planlama, canlı yol tarifi ve Gerçek Zaman (eğer varsa) gibi Moovit özellikleri kullanılabilir olacak.
  2. Şehrinin uygulamaya eklenmesi ve “lansmanı” kurumsal PR lansmanı ile aynı zamana denk gelmeyebilir. Eğer şehrin kurumsal PR lansmanından önce uygulamaya eklendiyse bu sessiz lansman olarak değerlendirilir. Aradaki farkı aşağıda bulabilirsin.

  Lansman süreci

  1. Lansman öncesi sorular
   Şehrinin uygulamaya eklenmesi için tüm final sorulara cevap verdin mi? Eğer emin değilsen soruları görmek için Topluluk Duvarı’nı kontrol et veya Moovit Topluluk Ekibi’ne sor.
  2. Topluluk Referansları
   Topluluk üyelerimizin hikayelerini duymaya bayılıyoruz! Global Moovit Topluluğu’nun bir üyesi olarak deneyimlerini sormak için seninle iletişime geçebiliriz. Eğer biz seninle iletişime geçmediysek ve sen harika hikayeni paylaşmak istiyorsan, lütfen bizimle paylaş ve bu konuda bir röportaj ayarlayalım. Topluluk üyelerimizden birinin hikayesine buradan göz atabilirsin.

  Şehrim uygulamada. Sırada ne var?

  1. Uygulamayı şehrinde test et: sessiz lansman
   Şehrini haritalandırdın, şimdi kurumsal lansman öncesi her şeyin yolunda olduğundan emin olma zamanı. Aynı zamanda oluşturduğun datayı da test etme zamanı. Şehrinin kurumsal lansmanından önce yapılması gereken bir güncelleme varsa bizi haberdar et.
  2. Arkadaşlarını davet et
   Arkadaşlarını ve aileni Moovit’i indirmeye davet ettiğinden ve test sürecinde sana yardım ettiklerinden emin ol.
  3. Gizlilik
   Tüm çabalarımız, ancak hepimiz koordine olup uygulamanın tanıtımı yapıldığında, kullanıcılar arasında ağızdan ağıza yayıldığında ve en önemlisi tüm bunlar pozitif bir şekilde yapıldığında meyvelerini veriyor. Aynı zamanda tüm dünyada birçok farklı iş ortağımız olduğu için, tüm basın çalışmalarının, topluluğumuz, iş ortaklarımız ve bizim aramızda koordineli bir şekilde gitmesi büyük önem taşıyor. Lansman adımlarını takip ederken, dahil olan herkesin en iyi sonuçları almaya odaklanması gerekiyor. Karar verilen süreçten önce ve farklı bir şekilde lansman hakkında basın ile bilgi paylaşmak bu anlamda senin değerli katkıların da dahil olmak üzere lansman sürecine zarar verebilir.

  Tanıtım

  1. Yerel operatörlerle iş ortaklığı
   En güncel bilgileri sunabilmek ve Gerçek Zaman gibi servisleri eklemek için sürekli yerel operatörleri ortaklığa davet ediyoruz. Eğer şehrindeki operatörlerle ilgili sorun veya paylaşmak istediğin düşüncen varsa lütfen bizimle iletişime geç.
  2. Halkla ilişkiler fırsatları
   a) Eğer şehrin için PR çalışmalarına dahil olmak istiyorsan, lütfen bize bildir ve yapılan herhangi bir basın çalışmasında senin de yer almanı sağlayalım. Ancak bizimle koordine olmadan senin herhangi bir basın kanalı (medya, bloggerlar, TV muhabirleri,gazeteciler ve diğer kanallar) ile iletişime geçmemen büyük önem taşıyor. Eğer PR konusunda harika bir fikrin varsa, lütfen ekip ile iletişime geç ve sana yardımcı olalım.
   b)Eğer herhangi bir basın oluşumuna dahil olmak için seçildiysen, global PR ve iletişim dilimizin tüm dünyada mükemmel bir şekilde aynı çizgide olduğundan emin olmak için uyman gereken bir iletişim rehberi alacaksın.
   c) Eğer herhangi bir medya kanalı ile şimdiye kadar iletişime geçtiysen, lütfen bizi hemen bilgilendir böylece sen ve iletişimde olduğun kişilerle harika bir lansman gerçekleştirmek için koordine olalım.
   d) Şehrinde kurumsal bir lansman (örneğin basın açıklaması ya da diğer PR çalışmaları) yapılmaması söz konusu olabilir. Eğer böyle bir durum söz konusu ise, seni bu çalışmalara başka bir şekilde dahil etmekten çok mutlu oluruz.

  Burada bitmiyor

  1. Bakım ve Güncellemeler
   Şehrin uygulamada ama tabii ki hala yardımına ihtiyacımız var. Moovit her zaman kullanıcılarına en güncel ve en doğru bilgiyi sunar. Moovit Topluluk Editörü’nden gerekli tüm güncellemeleri yapmaya devam ettiğinden emin ol. Güncellemeler tamamlandığında, yaptığın değişikliklerin uygulamaya eklenmesi için bizi bilgilendir.

  Previous