Hırvatistan ve Ötesi

April 24, 2016

    Zagreb_Night

    Bu kez çok özel bir Topluluk üyesini dinliyoruz, Sırbistan’ın başkenti etkileyici Zagreb’den bilgisayar mühendisi Sinisa. Sinisa geçen yıl iş için birkaç günlüğüne İsrail’e gitti ve yolunu bulabilmek için ilk defa burada Moovit’i kullandı. Hırvatistan’a döndüğünde uygulamanın burada nasıl çalıştığını görmek istedi ama ne yazık ki henüz Moovit burada yoktu. Sinisa bunu bir milli gurur meselesi haline getirip toplu taşıma hatlarını uygulamaya ekleme sorumluğunu üzerine aldı. “Eğlenceliydi, birçok şey öğrendim ve hemşehrilerime yardım ederek onların hayatlarını iyileştirme şansını keşfettim!” diyerek bu deneyimini özetliyor. Sinisa Topluluk Editörü için düşüncelerini şu şekilde paylaşıyor, “Ara yüz kolay ve çok sık data girişini çok daha kolaylaştıran iyileştirmeler yapılıyor.”

    Zagreb’in tramvay hatlarını eklerken Sinisa nasıl otomatik şekil özelliğini keşfettiğinden bahsediyor. Sinisa hatları ekleme sürecinde Editör kullanımının ne kadar kolay olduğuna dikkat çekse de onun olağanüstü kişisel katkıları göz ardı edilmemeli! Sinisa tek başına inanılmaz bir azimle şehrindeki 409 hattı haritalandırdı. Kendi skoru günde 16 hat! Zagreb toplu taşımasının kahramanı şehrini haritalandırmanın ilk bakışta görülmeyen bir faydasına dikkat çekiyor: “şehrin daha önce ziyaret etmediğin yerlerini öğrenme şansı.” Hatta Sinisa bu deneyimi daha da genişleterek, şehirdeki favorilerinden birisi olan etkinliği bizimle paylaşıyor, bu etkinlik kapsamında güneş sistemimizdeki tüm gezegenlerin heykelleri Zagreb’in farklı yerlerine saklanmış. Sinisa da hepsini bulmanın inanılmaz eğlenceli olabileceğini düşünüyor.

    Sinisa düzenli olarak uygulamanın güncelliğini kontrol ediyor ve 12 yıldır şehrin merkezinde yaşarken “Moovit çok yardımcı olabilirdi!” diye ekliyor. Sinisa’nın inanılmaz katkıları ile Zagreb geçtiğimiz Şubat ayında eklendi ve şehrin 790,000 sakini bu hizmetin tüm olanaklarından faydalanabilir. Ne kadar çok kişi uygulamayı kullanırsa, bu kalabalağın fikirleri ile yerel hatların daha da mükemmelleşceğini biliyor. Zagreb eklendiğinden beri Topluluk Elçisi Sinisa Hırvatistan’ın ikinci en büyük şehri Dalmaçya kıyısındaki güzel Split ve hatta Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna için doğru toplu ulaşım bilgisini bulmaya çalışıyor. Sinisa’ya bu görevi gönülden yerine getirdiği ve bölgesinde yaşayan birçok kişiye yardım ettiği için çok teşekkür ediyoruz

    Previous