Daha akıllı bir dünya için insanları bir araya getiriyoruz

May 29, 2017

  Şehir – Hong Kong

  Campo Grande.jnp

  Hong Kong, güneydoğu Çin’de yer alan, tarihte canlı ve hoş bir gemi yükleme limanıyla ünlü olmuş, bağımsız bir şehir. Bugün, şehir yine yoğun nüfusuyla, gökdelenlerle süslü küresel finans merkeziyle ve turistler için lüks alışveriş imkanlarıyla popülaritesini ve ününü koruyor. Hong Kong’un 7.5 milyon vatandaşının yüzde 90’ından fazlası her gün toplu taşıma kullanarak seyahat ediyor, bu küresel standartların oldukça üstünde ve etkileyici bir oran, ve doğru toplu taşıma bilgilerine ulaşmanın neden şehrin işleyişi için fevkalade önemli olduğunun da bir kanıtı.

  Elçi

  1023_1

  Elçimiz Emil ve Moovit Ekibi’nden Jojo geçtiğimiz yıl Hong Kong’da akşam yemeğinde.

  Dünyanın finans başkentlerinden biri olan Hong Kong’da bir bankacı, girişimci, danışman ve üniversitede öğretim elemanı olan Emil, Mooviter Topluluğu’na yaklaşık bir yıl önce katıldı. Emil bize Moovit ve ilham veren topluluk hikayesinin yaşadığı yerde geçerli olan resmi toplu taşıma tarifesi durdurulunca başladığını söylüyor. Eski yerel toplu taşıma bilgilendirme sistemi yerine bir alternatif rehber bulmalıydı. “İnternette araştırdım ve Moovit’i buldum, ve birçok otobüs ve vapur tarifesini güncellemeye başladığım Topluluğa davet edildim.” diyor Emil.
  Emil aynı zamanda Mooviter Topluluğu’nun sosyal yönünün de tadını çıkarıyor: online ve offline olarak aynı ilgi alanlarına sahip olduğu yeni insanlarla tanışmak. Emil her ne kadar sıkışık bir takvime sahip olup başka işlerle meşgul olsa da, diğer kendisiyle aynı fikirdeki Mooviterlar ile ortak çalışarak Hong Kong’u gelecekte daha da akıllı bir ulaşım ağına sahip bir şehir yapma görevinin ilham verici olduğunu düşünüyor.
  Kendi kişisel bilgilerini toplu taşıma bilgilerini Moovit’teki herkesin erişimine açık hale getirmek için kullanmanın yanı sıra, sosyal ve dışa dönük bir insan olarak, kariyerinin ve gönüllülük faaliyetlerinden gelen deneyiminin yardımıyla Moovit’in Hong Kong’daki misyonunu desteklemek için başka bir fırsat daha gördü. “Birçok ilgili kamu kurumu birimi ile yakın ilişkilerim var. Moovit ve Mooviter Topluluğu’nu Hong Kong Bilim Parkı ile tanıştırdım.” Daha yakın zamanda, Emil Mooviter Topluluğu’nu Bilim Parkındaki Data Studio (gösterim odası ve platformu sunan bir açık veri girişim projesi) ile tanıştırdı. Tüm bu yaptıklarıyla Emil bir Mooviter Topluluk Elçisi olmanın herkese başka bir şey ifade edebileceğini ve herkesin kendi sıra dışı yöntemleriyle katkıda bulunabileceğini ve toplu taşıma kullanıcılarına değer yaratabileceğini gösteriyor.

  Etkilendiniz mi? Emil ve diğer küresel Mooviter Topluluk Elçileri gibi kendi kişisel özelliklerinizle katkıda bulunabileceğiniz düşünüyor musunuz?
  Devamını okumak için buraya tıklayın.

  Previous