F3 Seyrantepe – Vadi İstanbul AVM Füniküler ( Havaray) hattı açıldı!

January 10, 2018

  F3 Seyrantepe – Vadi İstanbul AVM Füniküler ( Havaray) hattı, Vadistanbul – Seyrantepe Metro İstasyonu arasında yapımı tamamlandı ve yaklaşık iki hafta önce açıldı.

  Vadi İstanbul Havaray Projesi’nin, Cendere Vadisi ile Seyrantepe metro istasyonu arasında 750 metrelik bir güzergaha sahip olması, tek hat olarak makaralı sistem (füniküler) şeklinde iki istasyon arasında 250 yolcu kapasiteli iki tren ile tek yönde saatte 3500 yolcu kapasitesi ile çalışması planlanıyor. Bu istasyonlardan birinin Cendere Vadisi’nde viyadükle konumlandırılarak Vadi İstanbul Alışveriş Merkezi’nin 2. katına bağlanması, diğer istasyonun ise Seyrantepe Metro İstasyonuna aktarma imkanı verecek şekilde Türk Telekom Stadyumu‘nun hemen yanına konumlandırılarak hattın Hacıosman-Yenikapı Metro hattına bağlanması sağlandı. İstanbul ulaşım sistemine ve raylı sistem hatlarına entegre olacağı, böylece Cendere Vadisi’nin trafik yoğunluğunu azaltıp toplu taşım kullanımına katkı sağlayacağı beklenmektedi. Futbol müsabakalarını izlemek isteyen taraftarlar ve daha çok Vadi İstanbul sakinlerinin ulaşımını kolaylaştıracağı düşünülmektedir.

  Hat açılışından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devrine kadar olan 2 aylık sürede ücretsiz olacak. Devir işlemi gerçekleştikten sonra hatta İstanbulkart kullanılarak ulaşım sağlanacak.

  Kaynak: Wikipedia

  Siz Yola Çıkın, Gerisini Moovit’e Bırakın!

  Şehrinizdeki tüm toplu taşıma hatlarını Moovit’te “Hatlar” sekmesinde bulabilirsiniz, otobüs, metro, metrobüs, tramvay, vapur… Sık kullandıklarınızı favorilerinize ekleyip, değişikliklerden anında haberdar olabilirsiniz.

  Bunlara da göz atın:

  A noktasından B noktasına nasıl yol tarifi alınır

  Bir hattın detaylarını kontrol et

  Yakındaki Duraklar & Yaklaşan Hatların Varış Saatleri

  Bir Hattın Durumunu Kontrol Et

  *****

  Değişikliklerden etkilenebilecek sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın!

  Önceki