חזרה

ממחר: שינוי בתעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית

February 1, 2021

נוסעים יקרים,

📢 החל מיום שני, 1 בפברואר 2021, יעודכנו תעריפי הנסיעות בתחבורה הציבורית

לפי המודל חדש, יחושבו התעריפים פעם בשנה בהתאם למדד התשומות של התחבורה הציבורית. ברוב המוחלט של התעריפים תחול הוזלה במחיר. בחלק ממחירי הנסיעה הבודדת תחול התייקרות מזערית, בשל עיגול התעריף לחצי שקל הקרוב.

במסגרת שינוי התעריפים, יעודכנו תעריפי הנסיעה העירוניים של כרטיסים בודדים ויוזלו כרטיסי המנוי התקופתיים – “חופשי חודשי” ו”חופשי יומי” המשולמים באמצעות כרטיס רב קו. כך למשל מנוי “חופשי חודשי” עירוני בירושלים, תל אביב וחיפה יוזל מ-213 ש”ח ל-208.5 ש”ח ואילו מנוי “חופשי יומי” עירוני במטרופולינים יוזל מ-13.5 ש”ח ל-13 ש”ח.

מחירי כרטיסים בודדים יעודכנו גם כן כתוצאה מעיגול התעריפים לחצי השקל הקרוב. כך למשל: כרטיס נסיעה בודד באשכול אשדוד יעלה 3.5 שקלים, במקום 3.7 שקלים ואילו כרטיס נסיעה בודד בתל אביב או חיפה יעלה 6 שקלים, במקום 5.90 שקלים כיום.

👈 תשלומים על נסיעות בתחבורה הציבורית ב – Moovit

בתשלום על נסיעות בתחבורה הציבורית דרך יישומון Moovit, יעודכנו מחירי הנסיעות גם כן עבור נסיעה בודדת ותקרת חיוב יומית. כאמור, התשלום מתבצע באמצעות שיטת התמחור החדשה של משרד התחבורה המחושבת לפי מרחק אווירי בק”מ כמפורט: 

 

 

* תעריפי נסיעות באזורי פריפריה עבור פרופיל בוגר יישארו ללא שינוי (פריפריה קרובה – 4 ₪ ופריפריה רחוקה – 3 ₪).

* תקרת החיוב היומית בנסיעה משולבת רכבת ישראל טרם הושקה רשמית.

 

📱 אז איך משלמים על נסיעות בתחבורה הציבורית?

ניתן לשלם על נסיעות בקלות ובפשטות מתוך אפליקציית Moovit (לחצו להצטרפות) או באמצעות כרטיס רב קו שנטען מראש. ברכבת ישראל, ניתן לבצע תשלום על נסיעות באמצעות טעינת רב קו מראש או באתר רכבת ישראל/בקופות התחנה או במזומן בקופות התחנה.

 

אנו מזכירים כי בהתאם להנחיות משרד הבריאות והתחבורה, יש להקפיד על עטיית מסיכת פנים בכל נסיעה ולהימנע מנסיעה בתחבורה הציבורית במקרים של תסמיני מחלה.

 

האם המידע היה שימושי עבורך? נשמח לקבל ממך משוב והצעות לשיפור כאן

 

נסיעה נעימה ובטוחה 🙂

צוות Moovit 

קודם