Komşumuz Yunan Topluluğu ile Tanışalım

January 26, 2016

  Bu ay Yunanistan’dan Topluluğun iki çok özel üyesini size tanıtmak istiyoruz. Yanya şehrinden üniversite öğrencisi Konstantinos ve Atina toplu taşıma datasını mükemmelleştiren Akis.

  Konstantinos’a nasıl Topluluğa katıldığını sorduğumuzda “Moovit’in başka şehirlerde çok iyi bir toplu taşıma bilgisi sunduğunu fark ettim ki bu tam olarak benim şehrimin ihtiyacı olan şeydi, sonra Moovit’i şehrime getirebileceğimi keşfettim ve haritalamaya başladım.” Akis ise çok farklı ama bir o kadar da geçerli sebeplerden Topluluğa katılmış “Atinalı diğer kullanıcılar ile konuşmak ve şehrimizin datasını nasıl geliştirebileceğimizi görüşmek için 2015 Ağustos’ta topluluğa katıldım.” diye açıklıyor.

  Konstantinos ve Akis Topluluğun en aktif katılımcıları arasındalar, her gün düzenleme yapmak ve yeni bir şey eklemek için Moovit Topluluk Editör’üne giriş yapıyorlar. Akis’e bu kadar aktif bir şekilde katkıda bulunmak için ona neyin ilham verdiğini sorduğumuzda, “Yapmak istediğim tüm değişiklikler için Moovit Ekibi ile iletişime geçebiliyorum, hatta Yunanistan Topluluk Yöneticisi ile her gün görüşüyorum ve yanlış olduğunu gördüğüm saatleri düzeltebiliyorum.” Konstantinos’un ise kendine özgü ve etkili bir yöntemi var “Toplu taşıma kullanırken ne zaman bir sorun fark etsem, not ediyorum ve bulduğum ilk fırsatta Editör’ü açarak düzeltiyorum.”

  Akis ve Konstantinos Yunanistan’ın çok farklı yerlerinde yaşıyorlar, ama her ikisinin de Topluluk bilinci çok yüksek. Konstantinos’a neden Topluluk’ta bu kadar aktif olduğunu sorduğumuzda “Katkıda bulunurken önemli olan şey, bunu şehrimizin iyiliği için yaptığımızı aklımızda tutmak oluyor. Sadece kendin için değil, çevrendeki herkes için, komşun için, ailen için, şehrine gelen turistler için bile bir şey yapmış oluyorsun.” diye cevap veriyor. Akis ise Topluluğun diğer üyeleriyle olan iletişiminden yola çıkarak Topluluğun ve Ekip üyelerinin başka bir yönüne dikkat çekiyor, “Yapabileceğimiz iyileştirmeleri konuşurken herkesin o kadar pozitif bir enerjisi var ki , benim katkıda bulunmaya devam etmemin en önemli nedeni bu.”

  Konstantinos şehrini haritalamayı tamamladığında hayatında kendisiyle en gurur duyduğu anın “… Play Store’da Artık Yanya’da Moovit’i kullanabilirsiniz cümlesini gördüğüm zaman” olduğunu ekliyor. Biz de şehrini uygulamaya eklemek için gösterdiği eşsiz çabalar için kendisine bir kez de buradan teşekkür etmek istiyoruz; 120’den fazla yolculuğu haritalandırdı ve şimdi onun sayesinde 100.000’den fazla kişinin bu servise erişimi var. Akis Topluluğa katıldığından beri Atina’daki uygulamayı kullanan kişilerin gönül rahatlığıyla seyahat edebilmeleri için şehirdeki tüm hatların üçte ikisinden fazlasını güncelledi. Her iki editörde sadece Topluluğa değil, Yunan toplumuna da yaptıkları katkılardan dolayı gurur duymalılar.

  Previous