Guadalajara'nın Kendini Şehrine Adamış Vatandaşları

September 27, 2017

  Guadalajara, Jalisco, México

  Moovit Elçisi Hector, teknik uzmanlığını, memleketi Guadalajara, Meksika’da yaşayan herkesin hayatını iyileştirmek için kullanıyor. Hector, Tec de Monterrey’de Bilgisayar Sistemleri Mühendisliği öğrencisi ve web geliştiricisi olarak çalışıyor. Tec de Monterrey, Moovit Üniversitesi Programını kendi ders müfredatına entegre eden ilk üniversitelerden biriydi. Ancak, Hector bu programa katılmadı, onun Mooviter serüveni daha sonra başladı.

  Başlangıçta Hector, belirli rotalardaki bazı eksiklikleri fark ettikten sonra, sorunları kendisi ele almak istedi ve 2016’da Mooviter Topluluğu’na katıldı. Moovit’in tescilli Editör programını kullanarak ve Guadalajara’daki karmaşık toplu taşıma sisteminin ihtiyaçlarını sistematik olarak çözdü.

  Guadalajara, Meksika’nın dördüncü en büyük şehri ve büyüyen ekonomisi ile bir kültür merkezi. Böyle dinamik bir çevrede ulaşım önemlidir. Buradaki en büyük zorluk Türkiye’de olduğu gibi verilere erişmek. Resmi veriler sınırlı ve programlar bazen duyurulmadan değiştiriliyor, ancak Hector kolay vazgeçen biri değil. Aksine, kentinde yaptığı tüm katkılar ona güç veriyor. Her yaptığı düzenlemenin bir başkasının işe gidip gelmesini kolaylaştırması ve daha verimli hale getirmesi onun hırsını besliyor.

  Daha iyi bir çözüm sunmak için, 2016 Aralık ayından bu yana Mooviter olan Alejandro Editör’ü kullanan diğer Mooviterlara destek sağlıyor. Hector ve Alejandro, yerel topluluk üyelerinin toplu taşıma araçlarını güvenle kullanmalarını sağlamak için güzergahları ve saatleri güncelliyor.

  Hector, gelecekte başka projelere destek olabilir, ancak şu anda en yüksek önceliği Guadalajara’ya odaklanmak. Başka bir projeye geçmeden önce burayı tamamlamak istiyor. Topluluğunun şehri gezmek için Moovit’i kullanabileceğini, yol tarifi için başkalarına güvenmek zorunda kalmamalarını bilmek onu motive ediyor.

  Moovit ile birlikte şehrindeki ulaşımı geliştirme çaban için teşekkür ederiz Hector!

  Previous