Geri

İBB’den 0-4 Yaş Arası Çocuğu Olan Annelere Ücretsiz Ulaşım Kartı

July 20, 2020

  İBB Meclisi’nde 18 Temmuz’da yapılan oturumla, “İstanbul’da ikamet eden 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ücretsiz ulaşım kartı verilmesi” maddesini oy birliği ile onaylandı. İstanbul’daki 1 milyon 160 bin çocuğun annelerine, ücretsiz ulaşım kartı verilecek, ücretsiz ulaşım İBB bütçesinden karşılanacak.

  Anneler İstanbul’da bedava otobüs, metrobüs, tramvay, metro ve vapura binerek, ücretsiz ulaşım sağlayacak.

  ANNE ULAŞIM KARTI NEREDEN ALINIR?

  4 yaş ve altında çocuğu olan ve bebekli anneler bedava ulaşım hakkı için İETT merkezlerinden kimlikleriyle başvuru yaparak, çocukluk anne ücretsiz kartını alabilecekler.

  Başvurular online İBB web sayfasından yapılabileceği gibi bu linkten (https://www.istanbulkart.istanbul/kartlarimiz#ucretsiz-kart) de gerçekleştirilebilecek. Çocuklu annelere ücretsiz kart başvurusu için gerekli evraklar arasında sadece bir adet son altı ayda çekilmiş fotoğraf ve üzerinde T.C.K.N olan kimlik bir de bebeğinizin kimliğinin olması yeterli olacaktır.

  Online yapılan başvurularda kartınız o hafta içerisinde PTT kargo ile belirttiğiniz adrese gönderilecek, beyaz masa merkezlerinden yaptığınız başvurularda ise kart 5 -10 dakika sonra size teslim edilecektir.

  🚩Çocuklu annelere ücretsiz kart başvurusu için henüz işlemler tamamlanmadı.

  Bu noktada yukarıda paylaştığımız ücretsiz seyahat kartların çeşitlerini kontrol ederek, çocuklu anneler için bedava ulaşım hakkı kart başvurusu eklendiğinde başvuru yapabileceksiniz. Başvuru esnasında bir kereye mahsus 10 TL kart ücreti ödenir, sonraki seyahatlerin hepsinde ulaşım 4 yaş ve altı çocuğu olan annelere ücretsiz olacaktır.

  Kaynak: rayhaber.com & takvim.com.tr

  Önceki