Geri
changes

Haliç Köprüsü’nde bir ay sürecek yol çalışması başladı

July 20, 2020

  Haliç Köprüsü’nde 18 Temmuz ile 18 Ağustos tarihleri arasında 4 aşamalı gerçekleştirilecek olan bakım ve onarım çalışması başladı. 15 gün boyunca Metrobüs hattında seferlerin, yaklaşık 100 metre boyunca tek şeritten sağlanacağı bildirildi.

  Haliç Köprüsü’nün karayolu ile bağlantısını sağlayan ‘derz’lerin aşınması üzerine çalışma başlatıldı. Çalışma kapsamında, karayolundaki şeritlerin kademeli olarak kapatılmasıyla derz değişimi gerçekleştirilecek.

  METROBÜS HATTI 15 GÜN TEK ŞERİT

  Çalışmanın devam edeceği süre içinde, 15 gün boyunca Metrobüs hattında seferler, yaklaşık 100 metre boyunca tek şeritten sağlanacak. Seferler sırasında sorun yaşanmaması için İETT, bölge giriş ve çıkışlarına görevliler yerleştirdi.

  Görevliler, seferler sırasında Metrobüs sürücülerini yönlendirecek. Ayrıca, çalışma alanında yaşanabilecek olası Metrobüs arızalarına anında müdahale etmek üzere, acil müdahale ekipleri de hazır bulundurulacak.

  ÇALIŞMALAR DÖRT AŞAMALI YAPILACAK

  Çalışmanın ilk aşamasında köprünün Okmeydanı – Edirnekapı istikametinde 2 şeritli yolun sağ şeridi 7 gün boyunca kapatılacak. İkinci aşamada aynı yolun sol şeridi yine 7 gün boyunca kapalı kalacak.

  Üçüncü aşamada Edirnekapı – Okmeydanı istikametinde 3 şeritli yolun sağ tarafındaki 1,5 şeridi 2. aşamayı takiben 7 gün boyunca kapatılacak. Son aşamada ise aynı yolun sol tarafındaki 1,5 şeridi yine 7 gün boyunca kapalı kalacak.

  Kaynak: cumhuriyet.com.tr

  Önceki