Hindistan Analizleri

January 26, 2016

  Geçtiğimiz birkaç ayda, Topluluğun inanılmaz katkıları ile Hindistan’ın mega şehri Mumbai’yi Moovit’e eklemeyi başardık. 21 milyondan fazla sakini ile dünyanın en kalabalık şehirlerinden birisi. Tüm Toplulukta özellikle iki gönüllünün, son birkaç aydır Mumbai’nin ulaşım sistemini haritalandırmak ve şehirlerini Hindistan’dan ilk Topluluk-katkısı ile eklenen şehir yapmakla meşgul olan, Chirag ve Shashank’ın katkıları öne çıkıyor.

  Chirag Topluluk Ekibinin iletişim çalışmaları üzerine şehrine yardım etmek için Topluluğa üye olmuş. Yardımcı olmak konusunda gelebilecek herhangi bir talebi çoktan aştığını ve hatta şehir içi tren ağı için 48 farklı hat haritalandırdığını söyleyebiliriz. Chirag Topluluk misyonunu heyecanla şöyle açıklıyor “ Her gün işe gidip gelmek için yollarda 2-3 saat harcayan milyonlarca insanın elinde bu uygulamayı görmek istiyorum.” Çok şükür ki Chirag bu görüşü paylaşan tek kişi değil, o üye olduktan kısa bir süre sonra Shashank da Mumbai Topluluğu’na katıldı ve yerel bilgisini şehri haritalandırıp mükemmelleştirmek için kullandı.

  mumbai_NL

  Geçen yıl Ekim ayında, Moovit Hindistan’dan ilk şehrinin, Bangalore, lansmanını yaptı ve çok kısa bir süre sonra Topluluk üyeleri şehirleri için katkıda bulunmaya başladı. Arjun, P.E.S Üniversitesi’nde 1. sınıf Teknoloji öğrencisi, hem online platformlarla arası iyi olduğu için hem de yerel hatlarla ilgili çok geniş bir bilgiye sahip olduğu için çok kısa sürede Topluluğa adapte oldu. “Moovit’i bir arkadaşımdan duydum ve BMTC (Bangalore’deki ana ulaşım operatörü) hakkında çok şey bildiğim için ve Moovit’in şehrin datasını nasıl inovatif bir şekilde kullandığını gördüğüm için, buranın şehrimdeki herkese yardım etmek için doğru platform olduğuna karar verdim.” Arjun şehrin toplu taşıması hakkında bilgi eklemeye ve düzenlemeye devam ediyor ve diğer herkese bu ulvi görevde destek oluyor, “Topluluktaki herkes yardım için bana ulaşabilir.”

  Hindistan’daki mega şehirlerde, milyonlarca toplu taşıma kullanıcısı uzun bekleme süreleri ve yolculuk süresi ile ilgili bilinmezliklerle boğuşuyor. Chirag, Shashank ve Arjun gibi fedakar insanların yardımları sayesinde Hindistan’da birçok şehri uygulamaya ekleyecek ve herkesin faydalanmasını sağlayacağız.

  Previous