Geri

İstanbul’da Avrupa Hareketlilik Haftası Kutlamaları

September 16, 2021

  İBB, 16-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası’nda etkinlik ve kampanyalar düzenliyor. Hafta boyunca, İsbike yüzde 50 indirimli olacak. İSPARK, 19 Eylül Pazar günü İsbike Yenikapı İstanbul Bisiklet Evi’nden Tarihi Yarımada’ya kadar gidip tekrar Yenikapı’ya dönen, yaklaşık 15 kilometrelik mesafede bisiklet turu düzenleyecek.

  300 NOKTADA 3 BİN AKILLI BİSİKLET HİZMET VERECEK

  İBB iştiraki İSPARK, İstanbulluların daha çok bisiklet kullanabilmesi amacıyla 16-22 Eylül tarihlerinde kent genelinde 300 noktada 3 bin bisikletle hizmet verdiği akıllı bisiklet istasyonlarından bisiklet kiralayanlara yüzde 50 indirim uygulayacak. İsbike cep uygulamasını kullanarak ya da kredi kartı ile indirimli olarak bisiklet kiralayabilecek olan vatandaşlar, istedikleri güzergahta sürüş yapabilecek.

  YENİKAPI’DAN TARİHİ YARIMADA’YA BİSİKLETLE YOLCULUK

  İSPARK, 19 Eylül Pazar günü İsbike Yenikapı İstanbul Bisiklet Evi’nden Tarihi Yarımada’ya kadar gidip tekrar Yenikapı’ya dönen, yaklaşık 15 kilometrelik mesafede bisiklet turu düzenleyecek.

  MEZUNLARINDAN MALTEPE’DE BİSİKLET TURU

  Her yaş grubundan binlerce kişiye ücretsiz eğitim vererek bisiklet kullanmayı öğreten İsbike eğitmenleri, Avrupa Hareketlilik Haftası’nda yine sahada olacak. 18 Eylül Cumartesi günü Maltepe’de, İsbike Bisiklet Okulu’ndan ücretsiz eğitim alarak mezun olan yaklaşık 6 bin kişiden gönüllülerin katılacağı bisiklet turu da düzenlenecek.

  “PARK ET DEVAM ET” İLE METRO VE TRAMVAY’DA İKİ SEYAHAT ÜCRETSİZ

  Avrupa Hareketlilik Haftası öncesinde, İSPARK’ın sürdürülebilir ulaşım modelleri ile sağlıklı ve güvenli hareketliliğe destek vermek, şehirde trafikten kaynaklı gürültü ve çevre kirliliğinin azaltılmasına katkı sunmak amacıyla 10 Eylül’de başlattığı “Park Et Devam Et” kampanyası 31 Aralık’a kadar devam edecek.

  İSPARK’ın Metro ve Tramvay istasyonlarına yakın 16 noktadaki “park et devam et” otoparklarını kullanarak İstanbulkart ile ödeme yapan sürücüler, Metro ve Tramvay ile yapacakları iki seyahatte ücret ödemeyecekler. Ayrıca, metro ve tramvaya entegreli 13 adet P+R otoparkında İsbike akıllı bisiklet paylaşım istasyonları da bulunuyor.

  Kaynak: ibb.istanbul

  Önceki