Istanbul’da derbi alarmı: Yollar kapalı, metro çalışmayacak

April 13, 2016

  Bugün TT Arena’da oynanacak Galatasaray-Fenerbahçe derbisi nedeniyle bazı yollar trafiğe kapalı olacak. Stada metro seferleri de bir süre yapılmayacak. Spor Toto Süper Lig’de bugün Galatasaray ile Fenerbahçe karşı karşıya gelecek. TT Arena’da oynanacak karşılaşma nedeniyle ulaşım ile ilgili bazı tedbirler alındı.

  Buna göre, Seyrantepe-Sanayi metrosu saat 14.30 ile 21.00 arasında çalışmayacak. Taraftar bir önceki istasyon olan Sanayi Mahallesi’nde inip İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle Seyrantepe Metro İstasyonu’na ulaşabilecek. Metro istasyonu ile stat arasındaki yaya geçiş tüneli ise açık olacak.

  Maç nedeniyle trafiğe kapatılacak yollar ise şöyle:

  Seyrantepe Metro Kavşağı-Ayazağa istikametine inen köprü giriş ve çıkışları maçın başlama saatinden 4 saat önce araç trafiğine kapatılacak. TEM kuzey yan yoldan Ankara yönüne ve bölgede bulunan kat otoparkına dönüşler de maçın başlamasından 4 saat önce araç trafiğine kapatılacak. Stada inen yan yol, maç başlamadan 2 saat öncesi ile maç bitiminden 1 saat sonrasına kadar trafiğe kapalı olacak.

  download button-01-2

  Previous