Geri
New Services LP

İstanbul’da Bu Hafta Gerçekleşen Toplu Taşıma Değişiklikleri

April 2, 2021

  Bu hafta İstanbul’da gerçekleşen hat ve güzergah değişikliklerini aşağıda görebilirsiniz.

  İstanbul Yarı Maratonu / Marmaray / Şehir Hatları / İETT / Metro İstanbul

  İstanbul Yarı Maratonu

  N Kolay İstanbul Yarı Maratonu 4 Nisan Pazar günü yine sınırlı sayıda katılımcı ile koşulacak. Yarı maraton nedeniyle Fatih ilçesinde bazı yollar trafiğe kapatılacak.

  Dünyanın en iyi 8 yarı maratonundan biri olarak kabul edilen, N Kolay İstanbul Yarı Maratonu 21K, 10K ve 21K paten kategorilerinde yine sınırlı sayıda katılımcı ile koşulacak.

  N Kolay İstanbul Yarı Maratonu’nda sporcular, Fatih ilçesi Yenikapı Etkinlik Alanı önünde bulunan Langa otobüs durağından çıkış yaparak sahil yolu Kennedy Caddesi boyunca Kumkapı, Cankurtaran, Çatladıkapı, Sarayburnu, Sirkeci ışıklar, Eminönü’nden Karaköy istikametine saparak Galata Köprüsü’nü geçecek.

  Köprü bitimindeki ışıklardan “U” dönüşü yapacak katılımcılar; Eminönü, Unkapanı, Cibali, Abdülezelpaşa Caddesi, Ayvansaray, Haliç Köprüsü’ne varmadan Fatih ilçe sınırından yine “U” dönüşü yaparak ters istikamette aynı sahil yolunu kullanarak başladıkları yer olan Yenikapı’ya kadar koşarak başladıkları yerde yarışı tamamlayacak.

  KAPATILACAK YOLLAR

  1.Gülhane Parkı sahil alt girişleri,
  2.Cankurtaran (Ahırkapı Sokak ve Ahırkapı İskele Sokak’tan sahil istikametine dönüş yapılmayacak.),
  3.Çatladıkapı (Aksakal Sokak ve Küçük Ayasofya Caddesi’nden sahil istikametine dönüş yapılmayacak),
  4.Kumkapı(Kumluk Sokak’tan sahil istikametine dönüş yapılmayacak),
  5.Namık Kemal Caddesi Sahil Kennedy Bağlantısı kapatılacak
  6.Gazi Mustafa Kemal Paşa Caddesi Sahil Kennedy bağlantısı kapatılacak(Akım, varyant üzerinden geri döndürülecek)
  7.Reşadiye Caddesi çift yönlü olarak,
  8.Ragıp Gümüşpala Caddesi,Abdülezelpala Caddesi,Ayvansaray Caddesi çift yönlü olarak trafiğe kapatılacaktır.
  9.Galata Köprüsü

  Marmaray

  Image

  👆 Başa dönmek için tıkla

  Şehir Hatları

  COVID-19 tedbirleri kapsamında Cumartesi günleri yeniden sokağa çıkma kısıtlaması olması sebebiyle 3 Nisan 2021 tarihinden itibaren;
  – Rumelikavağı-Eminönü ve Anadolukavağı-Üsküdar hattı Cumartesi günü seferleri ile,
  – Sarıyer-Rumelikavağı-Anadolukavağı hattında Cumartesi günleri yapılan Sarıyer’den 14:00 ve 15:00 ile Anadolukavağı’ndan 14:20 ve 15:15 seferlerine geçici bir süre ara verilecektir.
  – Rumelikavağı-Eminönü paralel hattı Cumartesi seferlerine ara verileceği için Boğaz Gidiş/Geliş hattımıza aşağıda detayları verilen seferleri eklenmiştir.

  İETT

  • KM11 ve 222 Numaralı Hatlar Hakkında Bilgilendirme

   • KM11 Aydınlı TOKİ / A.Yesevi – Kartal Metro / Cevizli hattı güzergahı 05.04.2021 Pazartesi günü itibariyle Pendik Köprüsü’nde kesilecek olup, hat Aydınlı TOKİ – Pendik Köprüsü arasında metro entegre ücretsiz tarife ve daha fazla sefer ile hizmet verecektir.

   • 222 Pendik – Kadıköy Hattı 05.04.2021 Pazartesi günü itibariyle kapatılacak olup yolcular 16, 17, 16D hatları ve Marmaray gibi alternatif ulaşım araçlarını kullanabilir.

  • Akşemsettin Sokak ve Millet Bahçesi Durakları Hakkında

   • 15 Temmuz Şehitler Köprüsü bağlantı güzergahında yoğunluk yaşandığı için Kadıköy ve Üsküdar yönüne giden hatlar, 03.04.2021 tarihi itibari ile Akşemsettin Sokak ve Millet Bahçesi duraklarına uğramayacaktır.  Güzergahı değişen hatlar:
     • 9, 9A, 11Y, 13, 14, 11D, 11E, 11K, 11L, 11M, 11N, 11P, 11ST,  13B, 14D, 14F, 14FD, 14K, 14R, 14Y, 14YK, MR9 Hatları Kısıklı Durağından sonra Şile Otoyolunu kullanarak Altunizade Metrobüs durağından güzergahına devam edecektir.
     • 9T, 11, 11A, 11V Hatları Kısıklı Durağından sonra Şile Otoyolunu kullanarak Altunizade Metrobüs durağında seferini tamamlayacaktır.
     • 139, 139A, 139S Hatları Kavakbayırı Durağından sonra Vecdi Diker Tüneli ile devam ederek, Altunizade Metrobüs durağından güzergahına devam edecektir.

     

   

  👆 Başa dönmek için tıkla

  Metro İstanbul


  Cumartesi ve Pazar günü geçerli olmak üzere;

  Aşağıda listelenen hatlar 06.00-24.00 saatleri arasında 15 dakika sefer sıklığı ile hizmet verecektir. Pazartesi günleri itibari ile daha önce yayınlandığı şekilde kısıtlama kurallarına uygun olarak hafta içi işletmesi yapılacaktır.

  Hafta sonu 15 dakika aralıklarla sefer yapılacak hatlar:

  M1A Yenikapı-Ataköy/Şirinevler
  M1B Yenikapı-Kirazlı
  M2 Yenikapı-Hacıosman
  M3 Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir
  M4 Kadıköy-Tavşantepe
  M5 Üsküdar-Çekmeköy
  M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey
  T1 Kabataş-Bağcılar
  T4 Topkapı-Mescid-i Selam
  T5 Cibali-Alibeyköy Cep Otogarı

  Aşağıda listelenen hatlar ise Cumartesi ve Pazar günü işletme yapmayacaktır. Pazartesi günleri saat 06.00 itibari ile ise daha önce yayınlandığı şekilde seferler gerçekleştirilecektir.

  M6 Levent-Hisarüstü/Boğaziçi Üniversitesi metro,
  F1 Taksim-Kabataş füniküler,
  T3 Kadıköy-Moda tramvay,
  TF1 Maçka-Taşkışla teleferik,
  TF2 Eyüp-Piyer Loti teleferik hatlarımızda işletme yapılmayacaktır. Vatandaşlarımız kapalı hatlarımız ile aynı güzergahlar üzerinde hizmet veren İETT araçlarını kullanabilirler.

  Kaynak: iett.istanbul, marmaray.gov.tr, haber.radyotrafik.com, sehirhatlari.istanbul, metro.istanbul

   

  Önceki