Geri
New Services LP

İstanbul’da Bu Hafta Gerçekleşen Toplu Taşıma Değişiklikleri

March 30, 2021

  Bu hafta İstanbul’da gerçekleşen hat ve güzergah değişikliklerini aşağıda görebilirsiniz.

  OtobüsVapur

  Otobüs

  • Kirazlı Metro durağında parklanma problemi olması sebebiyle HT13 Kirazlı Metro-Bakırköy İncirli Metro hattının güzergâhında değişikliğe gidilmiştir. Bu kapsamda HT13 hattının güzergahı; Yenimahalle Metro-Bağcılar Belediyesi-Barbaros Mahallesi Yenibosna Cem Evi-Zafer Mahallesi-Yenibosna Metro-Dr.Sadi Konuk Devlet Hastanesi-Bakırköy İncirli Metro olmuştur.
  • 8E numaralı hatta 20.03.2021 tarihinden itibaren (-1) işaretli seferler Kadıköy yönünde Devlet Su İşleri 14. Bölge Müd. Durağından sonra Sütçüler-Gülfer Sokak-Ünalan Metro-Site 59-Göztepe Köprüsü-Ziverbey-Kadıköy güzergahı ile hizmet vermeye başlayacaktır. 8E numaralı hattının Esenevler yönündeki  (-1) işaretli dönüş seferleri de Ünalan Mahallesi güzergahı ile hizmet verecektir.
  • Sultanbeyli – Kadıköy güzergahında farklı tarife ile hizmet vermekte olan 18D ve 18K hatları 20 Mart 2021 Cumartesi itibariyle 18K Sultanbeyli Gölet – Kadıköy hat tabelası altında Tek Biletli tarife (aktarma alır) ile hizmet vermeye başlayacaktır.
  • 33Y, 98Y, HT11 hatlarının araçların  geçişlerini kolaylaştırmak amacıyla gidiş – dönüş güzergâhlarında Akasya, 42 Evler, Atatürk Caddesi ve Fatih Caddesi duraklarını gidiş ve dönüş güzergâhlarında Fetih ve Mustafa Kemal Caddelerini tek yön olarak kullanacağı şekilde düzenleme yapılmıştır. Yeni durumda hatlar, gidiş ve dönüş yönlerinde aynı duraklardan geçeceği için sahada duraklar indirme ve bindirme durağı olarak ayrılmıştır.

  Vapur

  • Şehir Hatları yeni kontrollü normalleşme süreciyle beraber vapur sefer tarifelerinde değişiklik yapıldı.
   Rumelikavağı-Eminönü ve Anadolukavağı-Üsküdar seferleri Cumartesi günleri de yapılacak,
   Sarıyer-Rumelikavağı-Anadolukavağı hattında hafta içi yapılan Sarıyer’den 14:00 ve 15:00 ile Anadolukavağı’ndan 14:20 ve 15:15 seferleri de Cumartesi günleri yapılacaktır.

  Kaynak: iett.istanbul & sehirhatlari.istanbul

   

  Önceki