Geri
New Services LP

İstanbul’da İETT Hatlarındaki Güzergah Değişiklikleri

January 21, 2021

  Bu hafta İstanbul’da gerçekleşen hat ve güzergah değişikliklerini aşağıda görebilirsiniz.

  16Y, 21K ve 21U hatları kapatılarak ücretsiz metro entegre KM hatlarıyla, metroya daha sık sefer aralıkları ile ücretsiz entegre olarak hizmet verilmeye başlanacaktır. Bu kapsamda;16Y hattı kapatılarak KM33, 21K hattı kapatılarak KM36, 21U hattı kapatılarak KM35 hattı ile daha sık sefer aralıklarıyla Ücretsiz Metro Entegre olarak hizmet verilmeye başlandı.

  78C numaralı hattın dönüş yönündeki Esentepe Camii Bölgesinde Şehit Eyüp Gönen Caddesi bağlantısı olan 2383. Sokak ve 2382. Sokaklarda körüklü araçların geçişinde tehlike arz eden dönüş noktası bulunmaktadır. Bu kapsamda söz konusu hattın güzergahı sadece dönüş yönünde 50.Yıl Mahallesi durağından sonra Hoca Ahmet Yesevi Caddesi- Avizeciler- Esentepe duraklarından geçecek şekilde düzenlenmiştir.

  M7 Mecidiyeköy – Mahmutbey Metro hattının hizmete girmesi sebebiyle 78M hattı artık hizmet vermektedir. Bu hattı kullanan yolcular 78FB Fenertepe Peronlar – Birlik Mahallesi hattını kullanabileceklerdir. Mecidiyeköy’den 78M hattı ile İkitelli OSB’ne gidecek yolcular için 146M hattının güzergahı Atatürk Bulvarı’ndan geçecek şekilde yeniden düzenlenmiştir. 146M hattında seferler arttırılmıştır.

  146M Fenertepe Peronlar – Mecidiyeköy hattının güzergahı; Mecidiyeköy Metrobüs-Okmeydanı-Ayvansaray-Birlik Mah.-Yüzyıl Köprüsü-Fatih Mah. Yanyol-İstoç-Organize San.Sitesi-Atatürk Bulvarı-Demirciler Sitesi-Aykosan-Süleyman Demirel Bul-Dörtyol-Başakşehir Metrokent olacak şekilde, hattın ismi de 146M Mecidiyeköy – Başakşehir Metrokent olarak değiştirilmiştir.

  MK32 Bayrampaşa – Yeni Mahalle/G.O.P. Devlet Hastanesi hattının güzergahı; Bayrampaşa Metro-Bayrampaşa-Bereç-Küçükköy-Yeni Mahalle Metro-Gaziosmanpaşa Devlet Hastanesi olarak yeniden düzenlenmiştir.

  MK22 Taşoluk Peronlar / Fenertepe – Başakşehir Metrokent hattının güzergahı; Taşoluk Peronlar-Çardaktepe-Arnavutköy Merkez-Kayabaşı Yolu-Şehir Hastanesi-Onurkent-Başakşehir Metrokent olacak şekilde değiştirilmiş olup hat yeni güzergahında 22.01.2021 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlayacaktır.

   

  Kaynak: iett.istanbul

   

  Önceki