Geri

Metro ve trafiğe maç düzenlemesi & metroda intihar sebebiyle iptal seferler!

October 22, 2019

  GÜNCELLEME: 15:20 itibariyle M2 Yenikapı-Hacıosman metro hattında seferler normale dönmüş olup, Yenikapı-Hacıosman arasında kesintisiz sefer yapılmaktadır.

  Türk Telekom Stadı’ndaki Galatasaray-Real Madrid maçı bugün: Metro seferleri uzatıldı.

  Ayrıca bugün saat 13:10 civarında Şişli-Mecidiyeköy metro durağında bir kadın raylara atlayıp hayatını kaybetti. Olay nedeniyle metro durağı kapatılırken, seferler Yenikapı-Osmanbey ve Levent-Hacıosman arasında yapılıyor.

  Galatasaray ile Real Madrid arasında bugün oynanacak maç nedeniyle bazı yollarda trafiğe kapalı olacak. İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, 22.00’de Türk Telekom Stadı’nda gerçekleştirilecek müsabakası sebebiyle saat 17.00’den itibaren güney yan yolda bulunan İSPARK otopark alanı dolana kadar, TEM kuzey yan yoldan güney yan yola dönüş varyantı araç trafiğine açık olacak.

  Otopark dolduktan sonra dönüş varyantı araç trafiğine kapatılacak ve alternatif olarak sürücüler, TEM kuzey yan yol Okmeydanı dönüşleri-TEM güney yan yol bağlantı yolunu kullanacak.

  Maç başladığında TEM kuzey yan yolu araç trafiğine kapatılacak, TEM kuzeye doğrudan ve TEM kuzeyden güney varyantına akım verilecek. TEM kuzey yan yol araç trafiği kesildiği zaman TEM kuzeyden güneye bağlantı varyantı araç trafiğine açılacak.

  METRO SEFERLERİ UZATILDI

  Metro İstanbul’dan yapılan açıklamada ise maç nedeniyle metro seferlerinin saat 02:00’ye kadar uzatıldığı bildirildi. Marmaray hattı da Zeytinburnu-Söğütlüçeşme arasında 02:00’ye kadar sefer gerçekleştirecek.

  Kaynak: gazeteduvar.com.tr & Metro İstanbul

  Önceki