NYC 5 Boro Bike Tour this Sunday!

İzmirliler dikkat! 26 – 27 Nisan’da bu yollar trafiğe kapalı

April 25, 2024

  Türkiye Bisiklet Turu 2024

  Bu yıl 59.’su düzenlenen ve 21 Nisan’da Antalya’da başlayan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 6. Etabı 26 Nisan Cuma günü, 7. Etabı ise 27 Nisan Cumartesi günü İzmir’de yapılacak.

  27 Nisan Cumartesi günü Çeşme Kalesi önünden başlatılacak 125,4 kilometrelik İzmir Etabı’nın; Ilıca, Şifne, Germiyan, Ildır, Urla-Barbaros Köyü, İçmeler, Urla, Narlıdere ve Balçova güzergâhını takiben Mustafa Kemâl Sahil Bulvarı’ndan devam ederek, Konak, Bayraklı Sahili, Anadolu Caddesi istikametinden Yalı Caddesi’ne girerek Karşıyaka İskele önünde final yapacağı açıklandı.

  Öte yandan, 26 Nisan Cuma günü koşulacak 6. Etap olan 160,1 kilometrelik Kuşadası-Spil Dağı güzergâhında ise Selçuk, Özdere, Gümüldür, Yeniköy, Menderes, Havalimanı Kavşağı, Kısıkköy, Yeşilköy, Karaağaç, Nazarköy ve Kemalpaşa istikametinden Spil Dağı’na ulaşılacağı için belirtilen istikamette de İzmirlilerin trafik düzenlemelerine dikkat etmeleri istendi.

   

  27 Nisan Cumartesi İzmir’de Kapalı Olacak Yollar

  • Çeşme Kalesi’nin başlangıç noktasından itibaren 1016, 1065, 2122, 5193, 5152 ve 6000 sokaklar trafiğe kapatılacak.
  • İzmir-Alaçatı istikametine giden araçlar için 2122 ve Çeşme Asfaltı Caddesi yönü trafiğe kapatılacak, diğer yönde çift yönlü trafik akışı sağlanacak.
  • Alaçatı Girişi’nden İzmir-Cesme Devlet Karayolu’na akış verilmeyecek, trafik akışı 1060 Sokak yönüne yönlendirilecek.
  • Çeşme’den gelen trafik akışı Alaçatı Girişleri üzerinden İzmir-Çeşme Otoyolu’na yönlendirilecek.
  • Çevre Yolu İkiztepeler Mevkii’nde Selway Alışveriş’e giden trafik Levent Marina ayrımından Çeşme Ilcesi’ne yönlendirilecek.
  • Mithatpaşa Caddesi’ne (Güzelbahçe) açılan tüm yollar ve bağlantılar, Mithatpaşa Caddesi ile Yıldırım Kemal Caddesi’nin kesiştiği noktaya (Narlıdere Şehitlik kavşağı) kadar olan kısmı kapatılacak.
  • Altıevler, Sahilevleri ve İnciraltı istikametlerinden gelen ve Mustafa Kemal Sahil Bulvarı yan yoluna çıkan tüm bağlantılar ve yollar kapatılacak. Çeşme Otoyolu ve Gaziemir Otoyolu’ndan gelen trafiğin Levent Marina istikametine yönlendirilmesine izin verilmeyecek.
  • Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nın karayolu tarafı trafiğe kapatılacak. Fevzipaşa Bulvarı’na açılan tüm bağlantılar ve yollar trafiğe kapatılacak.
  • Müselpaşa Bulvarı, Dokuz Eylül Kavşağı’ndan DGM Köprüsü Altınyol girişine kadar olan Karşıyaka istikameti trafiğe kapatılacak.
  • İzmir-Çeşme Devlet Karayolu istikametine trafik akışı engellenecek ve trafiğin yönlendirilmesi için 1060 Sokak istikametine yönlendirilecek.
  • Çeşme İlçesi istikametinden gelen trafik, Alaçatı Gişeleri, İzmir-Çeşme Devlet Karayolu bağlantı noktasından itibaren Alacatı Kutlu Aktaş Barajı ve İYTE Kavşağı istikametine yönlendirilmeyecek ve trafik akışı Alacatı Gişeleri üzerinden İzmir-Çeşme Otoyolu’na yönlendirilecek.
  • Çeşme İlçesi’nde, Şifne Köprüsü’nden Reisdere istikametine gelen trafik kesilecek. İzmir/Çeşme Devlet Karayolu Germiyan istikametinde, Ildır-Kadıovacık-Barboros Mahalleleri istikametine olan trafik akışı durdurulacak.
  • Zeytinler Otoyol Kavşağı’nda, İzmir-Çeşme Otoyolu üzerinden gelen trafiğe, İzmir-Çeşme Devlet Karayolu’na (Zeytinler istikametine) yönlendirilmeyecek.

   

  kaynak: izmir valiliği, yeniasir

  Önceki