İtalya’da Arkadaşlık

March 28, 2016

  riccardo_NL

  Ayın ilk spot ışıkları Riccardo’nun üzerine düşüyor. Riccardo, Milano’daki evinden çok da uzak olmayan Bergamo Üniversitesi’nde İşletme okuyor. İlgi alanı ekonomi ama “Toplu ulaşım her zaman benim en büyük tutkum oldu; ayrıca insanlara yardım etme imkanım varsa bunu yapmayı çok seviyorum.” diyor. Riccardo’yu Moovit’e getiren de bu hayat görüşü. “Moovit’i 2013 yılında keşfettim, çünkü yaşadığım yerdeki tek toplu ulaşım uygulamasıydı. Uygulamayı her gün kullanıyordum ama Topluluğu 2015 Temmuz’unda Giacomo (Moovit’in İtalya’daki Operasyon ve Topluluk Sorumlusu) ile tanıştığımda keşfettim. Riccardo Topluluğu anında benimsedi ve hemen uygulamadaki eksik hatları eklemeye başladı. “Topluluğun parçası olmanın çok eğlenceli bir deneyim olduğunu düşünüyorum! Bence Editör uygulamanın olmazsa olmaz bir parçası. Herkes kendi deneyimleri ve zamanına göre katkıda bulunabilir. Ben topluluğa katkıda bulunmaya devam edeceğim çünkü hem kendim için hem de İtalya’da her gün toplu taşıma kullanan herkes için faydalı bir şeyler yaptığımı biliyorum.

  Riccardo katkıları konusunda çok mütevazi, ama Topluluğa katıldığından beri neredeyse 200.000 benzersiz data ekledi veya düzeltti, ve tüm İtalya’da 10’dan fazla şehire katkıda bulundu. Bu inanılmaz deneyimi hakkında “Biraz şehrini bilen ve başkalarına yardım etmek isteyen herkes bu projeye katkıda bulunabilir.” diyor. Riccardo’nun katkıları sadece haritalandırma ile kısıtlı değil, sık sık Giacomo ile de buluşup uygulamadaki verileri nasıl geliştirebileceklerini konuşuyorlar. “İlgi alanlarımı başka kişilerle paylaşmak ve bence Giacomo ile sahip olduğumuz arkadaşlık Topluluk üyesi olarak elde ettiğim en güzel şeyler.”

  Moovit’in Milano’daki geçmişi çok zengin ve bu servisin ayrılmaz parçası olmuş tek kişi Riccardo değil ama o kesinlikle bu servisten ve Topluluktan en iyi şekilde faydalananlardan. Şehrinde uygulamanın nasıl çalıştığını analiz ederek “Moovit’i kullanarak yolculuklarım tabii ki çok daha iyi, daha önce bilmediğim yeni harika alternatif güzergahlar keşfettiğim için yolculuk sürem artık çok daha kısa” diye ekliyor.

  Riccardo’yu devam eden katkıları ve yıllarca devam etmesini umduğumuz arkadaşlığı için gerçekten tebrik ediyoruz!

  Previous