Geri

Kocaeli Öğrenci Vizeleri için 31.12.2018 son gün

December 12, 2018

  Büyükşehir Belediyesi, 1 Ocak 2019 tarihine kadar vize edilmeyen indirimli öğrenci kartlarının tam tipine dönüştürüleceğini bildirdi.

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı’na bağlı ‘’Seyahat Kartları’’ birimlerince düzenlenen indirimli öğrenci kartlarının vize işlemlerine devam ediliyor. 1 Ocak 2019 tarihine kadar vize edilmeyen öğrenci kartlarının tam tipine dönüştürüleceğini belirten yetkililer, “Öğrenciler bu tarihe kadar indirimli seyahat kartlarını Kentkart dolum noktalarından bakiye yüklemek kaydı ile gerçekleştirmeleri gerekiyor” diye uyardı.

  VİZE İŞLEMİ YAPILABİLECEK YERLER

  İndirimli öğrenci seyahat kartları için YÖKSİS ve MEBSİS web servisi aracılığı ile Kentkart otomatik dolum cihazları ve dolum noktalarından bakiye yüklemesi esnasında öğrenci belgesi ibraz etmeden otomatik olarak vize işlemi yapılabilecek. Kredi Kartı ile bakiye yükleyen öğrenciler, indirimli kartlarının vize olabilmesi için Kentkart bayilerinden veya otomatik dolum cihazlarından bir kereye mahsus olarak bir miktar bakiye yüklemesi gerekiyor. Ayrıca indirimli öğrenci kartlarının vize işlemleri Kentkart dolum bayilerince bakiye dolumu esnasında otomatik olarak yapılabilecek.

  VİZE SORUMLULUĞU ÖĞRENCİLERDE

  Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı ‘’Seyahat Kartları’’ birimleri tarafından yapılan bir diğer önemli açıklamada ise; öğrenci vize işlemlerinin ücretsiz olduğu, hiç bir bayinin vize ücreti talep edemeyeceği,​ her hangi bir sebeple otomatik vize işlemi yapılamayan kartlarda vize işlemini yaptırmanın kart sahibinin sorumluluğunda olduğu, vizesi yapılmadığı gerekçesi ile tam ücret ödenen kartlardan idare olarak sorumlu olunmadığı ve tüm sorumlulukların kart sahibi öğrencilerde olduğu bildirildi.

  Kaynak: degisenkocaeli.com

  Siz Yola Çıkın, Gerisini Moovit’e Bırakın!

  Şehrinizdeki tüm toplu taşıma hatlarını Moovit’te “Hatlar” sekmesinde bulabilirsiniz, otobüs, metro, metrobüs, tramvay, vapur… Sık kullandıklarınızı favorilerinize ekleyip, değişikliklerden anında haberdar olabilirsiniz.

  Bunlara da göz atın:

  A noktasından B noktasına nasıl yol tarifi alınır

  Bir hattın detaylarını kontrol et

  Yakındaki Duraklar & Yaklaşan Hatların Varış Saatleri

  Bir Hattın Durumunu Kontrol Et

  *****

  Değişikliklerden etkilenebilecek sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayın!

  Önceki