Geri

Kurban Bayramı’nda Ücretsiz Yollar ve Toplu Taşıma Hatları

July 30, 2020

  Bayram boyunca toplu taşıma ücretsiz

  Bayram günlerinde Şehir Hatları vapurları, Marmaray, otobüs (İETT), metro, metrobüs ve tramvay ücretsiz olacak.

  Çalışma saatleri değişti

  İETT araçları bayramın ilk günü Pazar, sonraki günler Cumartesi planına göre, Şehir Hatları ise bayramda resmi tatil günlerinde uyguladığı tarifede çalışacak.

  Kovid salgını sebebiyle yetkililer vatandaşları bayram kutlamalarında sosyal mesafeye uymaları konusunda uyarıyor. İETT araçlarında da yoğunluk yaşanmaması için önlemler alındı. Buna göre 30 Temmuz Perşembe arife gününde İETT araçları normal iş günü planına göre çalışacak. 31 Temmuz Cuma günü ise Pazar günü planına göre çalışılacak. Bayramın 2’nci, 3’üncü ve 4’üncü günleri yani Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri ise Cumartesi çalışma planına göre seferler yapılacak. Bayramın 2,3,4’üncü günlerinde ilk seferler sabah saat 07:00’de başlayacak.

  Metrobüs hattındaki seferler de bayramın ilk günü Pazar, sonraki günler Cumartesi planına göre yapılacak.

  Ayrıca İBB tarafından belirlenen kurban kesim alanlarına ve mezarlıklara ek seferler düzenlenecek.

  Hasdal Mezarlığı’na gitmek isteyen vatandaşların ulaşımını sağlamak için Arife günü ve bayram süresince 09.00-17.00 saatleri arası Hasdal durağından Hasdal Mezarlığı’na yarım saatte bir ücretsiz ring seferler planlandı.

  Yol çalışmaları bayram süresince durduruldu

  İstanbul’da TEM ve D100’de yapılan çalışmalar bayram tatili süresince durduruldu. Çalışmalar tatil bitiminden itibaren yeniden başlatılacak.

  KGM’ye bağlı otoyol ve köprüler ücretsiz

  30 Temmuz Perşembe günü saat 00.00’dan (Çarşamba gününü Perşembe gününe bağlayan gece) başlayarak 4 Ağustos Salı günü saat 07.00’a kadar, yap-işlet-devret projeleri hariç olmak üzere Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişlerde ücret alınmayacak.

  Kaynak: iett.istanbul & haber.radyotrafik.com

  🧡💚🧡

  Moovit ailesi olarak Kurban Bayramı’nızı kutlar, sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve mutlu bir bayram geçirmenizi dileriz.

  Önceki