Geri

Ayasofya Çevresindeki Kapalı Yollar, Ek ve İptal Seferler

July 23, 2020
  İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yarın açılacak Ayasofya Camii ile ilgili açıklamalarda bulundu. “Tarihi Yarımadada, dün de açıkladığımız gibi Atatürk Bulvarı Gazi Mustafa Kemal Paşa Caddesi’nden, Tarihi Yarımada istikametine giden tüm yollar ve Galata Köprüsü 23 Temmuz, yani bugün saat 20.00’den itibaren trafiğe kapatılacaktır.

  Bu kapsamda Kennedy, Reşadiye, Ragıp Gümüşpala Caddeleri de aynı saatler arasında trafiğe kapalı olacak. Bu alanda var olan araçların, tarihi Yarımada’dan çıkışına da saat 24.00’e kadar izin verilecek. Avrasya Tüneli açık olacak, deniz, metro ve Marmaray seferleri devam edecektir.

  Tramvay seferleri de devam edecek, sadece Beyazıt- Eminönü durakları arasında, Perşembe günü, yani bugün saat 20.00’den, Pazartesi sabah saat 06.00’ya kadar sefer yapılmayacaktır.

  İl dışından otobüsle gelen misafirlerimiz için, Yenikapı Etkinlik Alanı park yeri olarak tahsis edilmiştir. Otobüslerden inen misafirlerimiz; İETT’nin tahsis ettiği otobüslerle gün boyu, Çatladıkapı’ya kadar, ücretsiz taşınacak ve buradan, namaz kılınacak alanlara kadar, yaklaşık 200 metrelik mesafeye, yürüyerek ulaşacaklardır. Müftülüğümüzün görevlileri, namaz kılınacak alanlarda vatandaşlarımıza devamlı surette yardımcı olacaklardır. Hemşehrilerimiz başta olmak üzere, bütün misafirlerimizin toplu ulaşım araçlarını kullanmalarını önemle tavsiye ediyoruz.”

  İET’nin 6 kilometre uzunluğundaki ring hattında bir sefer yaklaşık 30 dakika sürecek ve sefer sıklığı yaklaşık 1 dakika olacak. Vatandaşların Ayasofya’ya kolay ulaşımı için düzenlenen ring seferleri 24-25-26 Temmuz günlerinde, saat 09.00 ile 20.00 arasında yapılacak.

  Yenikapı-Kazlıçeşme-Gülhane’de İSPARK otoparkları ücretsiz hizmet verecek. Alanda, 25 biner adet su, maske, dezenfektan, tek kullanımlık seccade dağıtılacak. Haliç’teki derz yenileme çalışması durdurulacak.

  24.07.2020 CUMA GÜNÜ SAAT 05.00’DAN İTİBAREN KAPATILACAK YOLLAR ŞÖYLE:

  Ankara Caddesi, Sahil Kenedy Caddesi Taşhanlar Varyant ile Sirkeci Meydan Arası Çıkan Tüm Cadde ve Sokaklar,Alemdar Caddesi, Galata Köprüsü, Namık Kemal Caddesi, Ordu Caddesi, 10. Yıl Caddesi Topkapı Tünelden Sahil İstikametine, Ragıp Güöüşpala Caddesi Atatürk Köprüsünden Sirkeci İstikametine, Gazi Mustafa Kemal Caddesi, Ekrem Kurt Bulvarı Hipodrom Önünden Sahil İstikametine, Ahırkapı Caddesi Sultanahmet İstikametine, İshakpaşa Caddesi, Aksakal Sokak, Ebusuud Caddesi, Küçükayasofya Caddesi, Torun Sokak, Tavukhane Sokak, Nakilbent Sokak, Klodfarer Caddesi, Peykhane Caddesi, Cemal Yener Tosyalı, Revani Çelebi Sokak, Hacı Kadın Caddesi, Divanyolu Caddesi, Piyeloti Caddesi Kadırga Caddesinden İtibaren, Dostluk Yurdu Sokak, Babıali Caddesi, Alayköşkü Caddesi, Gülhane Parkı Girişleri, Hayriye Tüccarı Caddesi,Şehzadebaşı Caddesi, Hükümet Konağı Caddesi,İmran Öktem Caddesi Reşadiye Caddesi,Avrasya Tüneli Avrupadan Anadoluya Geçiş İstikameti.

  ALTERNATİF YOLLAR:

  Vatan Caddesi, Millet Caddesi, Balat Sahil, Atatürk Bulvarı, D 100 Kuzey Güney, Rauf Orbay Caddesi, Türkeli Caddesi, Atatürk Köprüsü, Fevzipaşa Caddesi güzergahları kullanılacak.

  Kaynak: haber.radyotrafik.com, iett.istanbul, haber7.com

  Önceki