Kuala Lumpur’un Ulaşım Uzmanı

August 28, 2017

  Ocak 2017’de Mooviterlar Kwong, Frederick ve Sabri, KL’de Moovit’i konuşmak üzere bir araya geldi

  Kuala Lumpur, Malezya’da her gün otobüsü kullanan, Kwong Tung Nan ulaşımda yaşadığı çaresizlikle araştırdı ve Moovit’i buldu. Kullandığı ulaşım uygulaması, doğru bilgi vermediğinden, onun için olumsuz sonuçlar doğuyordu. Otobüsü kaçırırsa, bu okula bir saat geç kalması ve önemli bir dersi kaçırması demekti. Kwong, bölgede faaliyet gösteren başka bir uygulama araştırırken Moovit’te rastladı. Moovit’in datasında küçük bir sorun fark etti, konuyu kendisi ele almaya karar verdi ve bir Mooviter oldu.

  Kwong’un ilk ve güncel projesi Büyük Kuala Lumpur / Klang Vadisi’nde oldu. Bu proje, bölgedeki projelerin birleşimi. Kwong, bu fırsatı kaçırmayacak kadar proaktif. Diğer Mooviterlarla birlikte, hizmete başlama tarihinden önce tüm yeni hatları ekledi. Örneğin, geçen ay MRT’yi besleyen en yeni hatlar lansman öncesinde eklendi. Kwong, katkılarından büyük gurur duyuyor ve Twitter ve Facebook’ta yayınlıyor. İnsanların toplu taşıma şikayetlerini yazdığı sitelerde Moovit’i toplu taşıma sorunlarının çoğuna bir çözüm olarak aktif olarak destekliyor. Onlarla doğrudan bağlantı kuruyor ve Moovit’i daha rahat bir ulaşım deneyimi için denemelerini öneriyor. O, tam bir toplu taşıma savunucusu. Kwong’a haritalandırmayla ilgili en çok neyi sevdiğini sorduğumuzda “Daha fazla insanın toplu taşıma araçlarına güvenerek yola çıkması harika bir deneyim çünkü aslında bu sırada karbon emisyonlarının azaltılmasına yardımcı olduğunuzu bilmek harika bir his” diye cevaplıyor.

  Kwong’un karşı karşıya olduğu en büyük sorun, kaliteli verilere erişmek. Ancak, cesaretini çok kolay kaybetmiyor. Kuala Lumpur’da güçlü bir Mooviter grubu oluşturan Frederick, Foong, Guang Ping, Sabri ve Fazley daha birçok üyeden oluşan bu ekip yüksek kaliteli ulaşım verilerine erişim zorluğunu aşmak için birlikte çalışıyor. Kwıong “Farklı kökenden insanlar daha iyi bir gelecek için iş birliği yaptıklarında” çok mutlu hissettiğini paylaşıyor.

  Kwong, 10 yaşından beri her yılın başında kendini farklı gönüllü çalışmalara adıyor. Şu anda, çalışmaları nedeniyle zamanı sınırlı ancak yoğun programında Mooviter olmaya zaman ayırabiliyor (ve bunu takdir ediyoruz!). Kuala Lumpur’a ve Mooviter Topluluğu’na katkıların için teşekkür ederiz Kwong – sen bizim için ilham kaynağısın!

  Previous