Bir hayat felsefesi

February 24, 2016

  nicolas_LPcropped
  Nicolas ile tanışın, 28 yaşında Saint-Étienne’nin biraz dışında yaşayan bir mimar. Saint-Étienne, Lyon’un 50 km güney batısında kalan büyük bir şehir. Nicolas son iki yıldır yerel topluluğun bir üyesi ve hayata bakış açısını şöyle açıklıyor “boş zamanımın çoğunu insanların yaşam alanlarını iyileştirmeye çalışarak ve birbirine daha bağlı bir dünyadan yaşamak için elimden geleni yaparak geçiriyorum.” Şehri için Moovit’i eklemeden önce, Nicolas otobüsler için başka, bisikletler için başka, trenler için başka uygulama ve siteleri kontrol etmekten şikayetçiymiş. Birbiriyle entegre bir sistemin yokluğundan şikayet etmek yerine bu konuda insiyatif alıp Saint-Étienne’in tüm bilgilerini Moovit Editör’e girmeye başlamış.

  Nicolas uygulamayı indirdiğinde, şehrinin henüz eklenmediğini görüyor ve şehrinin toplu taşıma güzergahlarını kendisinin haritalandırabileceğini anlıyor. Geçen yıl Aralık ayında topluluğa katıldığından beri, 530’dan fazla yolculuk haritalandırdı ve şehrini Moovit’i ekledi ve bu durumu “yapmaya değer ve gurur verici” olarak tanımlıyor. Onu motive eden şeyin ne olduğunu sorduğumuzda Nicolas “Benim için en önemli şey her zaman Moovit ekibinden birisinin benim mesajlarıma cevap vermesiydi.” diyor.

  Şehrini tamamlayarak tatmin olmayan Nicoals Saint-Étienne’nin de içinde bulunduğu Loire bölgesinden daha fazla yeri haritalandırma talebinde bulundu ve şu anda Roanne köyünü haritalandırıyor. Büyüme planları ile ilgili konuştuğumuzda, Nicolas “ Şu anda bu servisi yaşadığım tüm bölgeyi kapsaması için büyütmeye çalışıyorum” diyor.

  Nicolas’ın doğup büyüdüğü şehrini geliştirmek için sahiplendiği güçlü felsefeyi keşfetmek bizim için büyük bir zevkti. Onun sayesinde şehrindeki yarım milyon insan çok daha sorunsuz bir şekilde toplu taşıma kullanıyor.

  Saint_etienne

  Previous