Küresel Moovit Üniversitesi Programının Açılışı

May 29, 2017

  Global Moovit Üniversite Programı Başladı

  UM mapathon

  Geçtiğimiz yıl boyunca Gong Meksika’nın Guadalajara and Puebla şehirlerinde birçok üniversite ile ortaklık girişimlerini duyurmuştu. Ancak, Moovit Üniversite Programı yalnızca Latin Amerika ile sınırlı değil. Amerika ve Avrupa’da yeni bir ortak programlar dalgası oluştu. Bu ay, bu programlardan biri olan Amerika Birleşik Devletleri’ndeki University of Maryland’deki programa dikkat çekmek istiyoruz.

  29 Nisan 2017’deki Maryland Günü’nde üniversitenin Coğrafya Kulübü’nden öğrenciler yerel üniversite servislerini uygulamaya eklemek için “mapathon”da Moovit’in saflarına katıldı. Bu, öğrenciler için özel ve kamusal toplu taşımalar arasındaki seyahat deneyimi kolaylaştırarak işlerini kolaylaştırıyor. Etkinliğe hazırlanmak için, Coğrafya Kulübü üyeleri ve öğretim üyeleri Editör’ü nasıl kullanacaklarını öğrenmek için bir eğitim seansına katıldılar. Maryland Günü’nde öğrenciler üniversitenin servis sistemi olan UM System’ı haritalandırmaya ve Maryland şehir otobüslerinin tatil günlerinde azalan servislerini Taşımacılık dairesindeki ulaşılabilir bilgiler ve kendi kişisel bilgilerinin kombinasyonu ile güncellemeye odaklandılar. Bir Coğrafi Bilgi Sistemleri (CBS) öğrencisi, Zachary, üniversitenin Yeşil Hat servislerinin rotasını ve duraklarını haritalandırdı. O da işlemin oldukça kolay olduğunu herkesin bunun bir parçası olabileceğini söyledi. “İnsanların bunu yapmak için CBS okumasına gerek yok,” dedi. Zachary ayrıca “diğer öğrencilerle çalışmak ve kendi ulaşım ağımızı geliştirmek gerçekten çok keyifliydi.” dedi.

  Uluslararası Kalkınma yüksek lisans öğrencisi ve Coğrafya Kulübü yönetim kurulu üyesi Shannon toplu taşımayı sıklıkla kullandığını söylüyor, ancak birden çok uygulamadan farklı sistemlerin beklenen kalkış saatlerini kontrol etmenin yorucu olduğunu söylüyor. “Sadece telefonumu açıp – tamam, üniversite servisi 10 dk sonra burada olacakmış, ya da onun yerine j-4 hattını üç dakika sonra yakalayabilirim diye görmek çok daha kolay olurdu.” diyor Shannon. “[Moovit] aynı zamanda otobüslerin nereden sizi alacağını da daha iyi anlamanızı sağlıyor, çünkü bu bilgiler sahiden Topluluk Üyeleri tarafından bir araya getiriliyor.” diye devam etti.

  University of Maryland Mapathon’u aynı zamanda MTV’nin ödüllü kampüs kanalı MTVu’da da yer buldu. Buradan izleyebileceğinizbu video ABD genelinde yaklaşık beş milyon üniversite öğrencisine MTVu kanalı aracılığıyla ulaştı. Okulunuzdaki arkadaşlarınız, öğrenciler ya da hocalarınızın daha iyi bir toplu taşıma deneyiminden faydalanabileceğini mi düşünüyorsunuz? Daha fazlasını öğrenmek için Moovit Üniversite Programı sayfasını ziyaret edin.

  Previous